علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال حذف شرط شرکت برگزار کننده همایش «ایران کانکت» از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این کنفرانس شهریور ماه با حضور همه فعالان این عرصه برگزار می شود.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، علاء الدين برووجردي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا يادآور شد كه شركت برگزار كننده شرطي را مبني بر شركت نكردن افراد حاضر در تحريم ها در اين همايش مطرح كرده بود كه اين شرط از سوي وزارت ارتباطات حذف شد.


وي تاكيد كرد: بر اساس رايزني صورت گرفته با وزير ارتباطات مشخص شد كه اين وزارتخانه شرط حضور نيافتن افراد حاضر در تحريم ها را براي شركت در اين همايش حذف كرده است.


نماينده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: بر اين اساس، همايش ايران كانكت به عنوان يك همايش عادي بين المللي با امكان شركت همه فعالان در شهريور ماه در تهران برگزار مي شود.


به گزارش ايرنا، انتشار اخباري مبني بر منع حضور مسوولان و شركت هاي تحريم شده ايراني در همايش ايران كانكت 2016 واكنش برخي رسانه ها و نمايندگان مجلس را به دنبال داشت كه محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در گفت و گو با رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي به آنها اطمينان داد كه اين شرط حذف شده است.


وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز امروز در اطلاعيه اي اعلام كرد: اين همايش تنها رويكرد فني - اقتصادي داشته و به هيچ وجه همايش سياسي نيست و لذا هيچ يك از مقام هاي سياسي يا نظامي درخواست حضور در اين همايش نداشته اند و بر اين اساس طرح و ربط برگزاري اين همايش به امكان نداشتن حضور برخي فرماندهان در آن، منطقي و اخلاقي است و البته به منظور رفع هرگونه شائبه اي، اين شرط شركت مذكور حذف شد.


اين كنفرانس به عنوان فرصتي مناسب براي همكاري ها و سرمايه گذاري هاي بين المللي درحوزه ICT و همچنين استفاده بهينه از ظرفيت ترانزيت ديتا و ايجاد درآمد ملي است و اينكه حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رييس هيات مديره و مديرعامل شركت ارتباطات زيرساخت به عنوان سخنران در اين همايش مطرح شده، به معني برگزاري آن توسط وزارت ارتباطات نيست.
اين همايش 16و 17 شهريور ماه امسال در تهران برگزار مي شود.

 

5656

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 568148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =