بهره‌برداری از 163طرح و پروژه جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی  در هفته دولت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 163 طرح نیمه تمام حوزه کشاورزی در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، اسماعیل کریم زاده در نشستی بمناسبت آغاز هفته دولت گفت: شعار امسال جهاد کشاورزی برای هفته دولت، "خود اتکایی کشاورزی دستاورد دولت تدبیر و امید" است و بمحض آمدن دستورالعمل از وزارت، ستاد هفته دولت را در استان اجرایی کرده ایم.
وی افزود: نخستین برنامه جهاد کشاورزی استان در هفته دولت، حضور در مزارشهدا و تجدید پیمان با شهیدان خواهد بود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: دیدار با تشکل های بخش کشاورزی، شنیدن مشکلات کشاورزان و تجلیل از زحمتکشان این عرصه، دیدار مردمی با کشاورزان، دیدار با 72 خانواده شهدای بخش کشاورزی از دیگر برنامه های سازمان خواهد بود.
کریم زاده در مورد پروژه های افتتاحی در هفته دولت گفت: 163 طرح و پروژه نیمه تمامی که در دولت تدبیر و امید با اعتبار 568میلیارد ریال تکمیل شده اند مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت؛ که این پروژه ها برای بیش از 5هزار نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.
وی اضافه کرد: در هفته دولت امسال 9 طرح از جمله 3 طرح مهار آبهای مرزی مد نظر رهبر معظم انقلاب با اعتبار 1685 میلیارد ریال و با هدف اشتغالزایی برای بیش از 12هزار نفر کلنگ زنی خواهند شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تصریح کرد: استان آذربایجان غربی، بعد از خوزستان دومین اعتبار دریافتی برای مهار آبهای مرزی است.
وی میزان کل اعتبار برای تمام پروژه های مهار آب های مرزی استان را 1860 میلیارد ریال برای 57470 هکتار عنوان کرد.
کریم زاده در مورد خرید گندم تضمینی از گندمکاران هم گفت: بر طبق پیشبینی خرید 600هزار تنی، تاکنون قریب به 593 هزار تن گندم در سطح استان تحویل گرفته شده و با توجه به فرصت باقیمانده میتوانیم به پیش بینی صورت گرفته نیز برسیم.

46

کد خبر 570378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =