صنایع پویان طب هگمتانه با حضور وزیر دادگستری افتتاح شد

شرکت صنایع پویان طب هگمتانه در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و زیربنای یک هزار و 100 متر با اعتبار 300 میلیارد ریالی و اشتغال زایی 50 نفر با حضور وزیر دادگستری در کبودرآهنگ همدان به بهره برداری رسید در این شرکت سالانه 186 هزار قطعه پیچ و پلاک ارتوپدی تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ با حضور حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، شرکت صنایع پویان طب هگمتانه در شهرک ویان کبودرآهنگ افتتاح و بهره برداری از آن به صورت رسمی آغاز شد.

وزیر دادگستری در این مراسم گفت: ایجاد واحدهای دانش بنیان نقش موثری در تولیدات کشور دارد که با حمایت های دولت، تا کنون دو هزار و 700 شرکت دانش بنیان در کشور راه اندازی شده است.

وی با اشاره به فارغ التحصیلی بیش از پنج میلیون نفر در کشور افزود: درصد بیکاری هم اکنون در کشور بیش از 11 درصد و در استان همدان هشت درصد است که پایین تر از میانگین کشوری است.

وزیر دادگستری تصریح کرد: راه اندازی اینگونه شرکت های دانش بنیان نقش بسزایی در بکارگیری افراد متخصص و تحصیل کرده و رفع بیکاری در جامعه دارد که مسئولان باید در این راستا بیش از پیش تلاش کنند.

حجت الاسلام پورمحمدی گفت: ایجاد طرح های بزرگی همچون صنایع پویان طب هگمتانه گام موثری در راستای اشتغال زایی و بهره گیری از دانش و تکنیک متخصصان داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: دانش و تکنیکی که بر روی این آلیاژها صورت می گیرد در تولید 15 برابر ارزش افزوده و در برخی از طرح ها تا 200 برابر ارزش افزوده دارد که این یک ثروت بزرگ است.

حمیدرضا متین، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان همدان نیز در این مراسم گفت: در دولت یازدهم به ارزش 80 هزار میلیارد ریال مجوز تاسیس واحد های تولیدی در استان همدان صادر شده است.

وی افزود: از 30 طرح بزرگ استان همدان تاکنون 7 طرح بهره برداری شده است و 11 طرح بزرگ اقتصادی نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

متین، خاطرنشان کرد: با بهره برداری از تمامی این طرح ها تا سال 97 ، 21 هزار شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم در استان همدان ایجاد خواهد شد.

 

46

کد خبر 572040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =