ایسنا نوشت: مجله فارن افرز گزارش داد، تحلیل‌ پیام‌های داعشی‌ها نشان می‌دهد که آنها برای پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر دعا می‌کنند چرا که باور دارند او به جذب افراطی‌های بیشتر کمک می‌کند.

به نوشته روزنامه دیلی میل، عوامل جذب نیرو برای گروه تروریستی داعش برای پیروزی ترامپ در انتخابات دعا می‌کنند چرا که تروریست‌ها معتقدند که این جمهوری‌خواه برای روند جذب نیرو مناسب است.

مجله فارن افرز با تحلیل پیام شبه‌نظامیان در کانال‌های داعش در تلگرام نوشت، با اینکه هیلاری کلینتون هم از جنگ عراق پشتیبانی کرد اما داعشی‌ها می‌گویند که او برای تبلیغات سیاسی خوب نیست و علت آن هم لفاظی‌های ملایم اوست.

گروه تروریستی الشباب سومالی پیشتر در یک ویدیوی تبلیغاتی از اظهارات ترامپ برای جذب نیرو استفاده کرده بود. ترامپ میلیاردر هم غالبا در سخنانش سیاست‌های شکست‌خورده اوباما و کلینتون را عامل ایجاد این گروه دانسته است.

یکی از اعضای داعش در تلگرام نوشته است: «من از خدا خواسته‌ام که آمریکا را به دست ترامپ بدهد.» یکی دیگر می‌نویسد: «تسهیل ورود ترامپ به کاخ سفید باید جزو اولویت‌های جهادی‌ها به هر قیمتی باشد.»

در مجموع مجله فارن افرز با 12 عضو شناخته شده گروه داعش صحبت کرده و به این نتیجه رسید که ترامپ کاندیدای مطلوب آنهاست. این افراطی‌ها در توضیح دلایل خود به سه نکته اشاره کردند: اول، نطق‌های فتنه‌جویانه ترامپ، دوم اینکه عوامل جذب‌ نیرو معتقدند که پیشنهادهای مثل اینکه مسلمان‌ها باید مجبور شوند در یک پایگاه داده‌ها ثبت‌نام شوند و نظارت بر مساجد افزایش یابد، موجب می‌شود که افراطی شدن مردم آسان‌تر شود و همین به جذب نیرو کمک می‌کند. سوم اینکه، شبه‌نظامیان معتقدند که ترامپ رهبری غیرمنطقی و بی‌ثبات خواهد بود که به سادگی تحریک می‌شود و تصمیم‌گیری‌های او موجب تضعیف آمریکا می‌شود.

به رغم موضع مداخله‌جویانه کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در قبال خاورمیانه و حمایت او از جنگ عراق، عوامل داعشی می‌گویند که استفاده تبلیغاتی از او برای جذب نیرو به مراتب دشوارتر است چرا که این نامزد دموکرات‌ها در انتخابات هشتم نوامبر مواضع ملایم‌تری در قبال اسلام دارد.

5252

کد خبر 572581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =