۰ نفر
۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵

ایسنا نوشت: پلیس اندونزی در حال تحقیق درباره یک حمله تروریستی علیه یک کشیش در جریان مراسم روز یکشنبه در کلیسایی در این کشور است و یک واحد خنثی سازی بمب نیز در محل حضور یافت تا مشخص کنند کول‌پشتی مهاجم حاوی مواد منفجره بوده است یا خیر.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در جریان این حمله احتمالا تروریستی کسی آسیب ندید. اگرچه کشیش و عامل مهاجم که چاقو در دست داشت جراحت اندکی برداشتند.

سخنگوی پلیس در شهر مدان واقع در سوماترا اعلام کرد: این اقدام تروریستی یکشنبه صبح در کلیسای کاتولیک سن جوزف رخ داد. پلیس عامل مهاجم را بازداشت کرده و تحت بازجویی قرار داده است. منزل این فرد نیز برای یافتن مواد ساخت بمب مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

یکی از شاهدان در کلیسا به رویترز گفت: عامل مهاجم پیش از آنکه به سمت کشیش حمله ور شود در میان عبادت  کنندگان قرار داشت. همچنین انفجار کوچکی شبیه آتش بازی شنیده شد و سپس فرد مهاجم با چاقو به سمت کشیش یورش برد.

یک واحد خنثی سازی بمب نیز به محل اعزام شد تا کول پشتی متعلق به عامل مهاجم را مورد بازرسی قرار دهد تا مشخص کند این کول پشتی حاوی مواد منفجره بوده است یا خیر. این حمله یک تلاش نافرجام انتحاری بوده است.

رئیس بخش تحقیقات جنایی پلیس در شهر مدان گفت: آنچه که مشخص است سوء قصد به جان کشیش بوده و جان وی در خطر بود چرا که فرد مهاجم تلاش کرد تا کشیش را مورد حمله قرار دهد.

در سال‌های اخیر بسیاری از سکنه اندونزی تحت تاثیر گروه‌های شبه نظامی نظیر القاعده و داعش قرار گرفته‌اند و اقدامات شبه نظامی در این کشور افزایش داشته است.

52310

کد خبر 572667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =