معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: بر اساس آمار ارایه شده نرخ تورم کرمانشاه یک درصد پایین تر از نرخ متوسط تورم در کل کشور است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل اروابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ رضا رحیمی صبح امروز در چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته نرخ تورم استان در ماه جاری یک درصد از میانگین کشوری پایین تر بوده است.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: این موفقیت چشمگیر با تلاش های سازمان ها و مجموعه هایی همچون صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف و ... به دست آمده است که جای تقدیر بسیار دارد.

این مدیر ارشد با اشاره به اینکه نرخ تورم ماهیانه اعلام می شود در ادامه اظهار کرد: این موفقیت در شرایطی حاصل شده است که در سال های گذشته نرخ تورم استان از میانگین نرخ تورم در کشور بالاتر بوده است.

وی همچنین از رویکرد فروشگاه های بزرگ شهر در زمینه عرضه کالا با قیمت مناسب قدیر کرد و گفت: خوشبختانه فروشگاه های بزرگ سطح شهر کالاهای عرضه شده را با تخفیف های مناسبی به مشتریان ارایه می دهند که جای تقدیر دارد و آن ها نیز در روند کاهش میزان نرخ تورم در استان سهیم بوده اند.

مهندس رحیمی ادامه داد: در سطح کلان کشور شاهد یک ثبات خوب در زمینه کنترل نرخ تورم هستیم که این نشان از تدبیر مناسب دولت در این عرصه دارد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: بسیاری با بهانه کردن افزایش قیمت مرغ عنوان می کنند مردم این کاهش تورم را باور ندارند در حالیکه میانگین نرخ تورم با احتساب تغییرات قیمتی کالاها و خدمات متعدد و متنوعی سنجیده می شود.

این مدیر ارشد در ادامه به تنگناهای دولت در زمینه پرداخت سوبسید اشاره کرد و گفت: از توان دولت خارج است که در کنار پرداخت یارانه ها به کالاهای مصرفی هم سوبسید پرداخت کند ولی با این وجود به منظور حمایت از سبد خانوار، در زمینه گوشت منجمد هنوز این سوبسیدها پرداخت می شود.

قیمت شکر متعادل می شود

وی در دنباله سخنانش به تلاش های صورت گرفته در زمینه جلوگیری از افزایش قیمت شکر در بازار اشاره کرد و گفت: به دلیل برخی مشکلات در عرضه شکر شاهد افزایش قیمت این محصول در بازار تا 3500 تومان بودیم که با تلاش های صورت گرفته قیمت آن روند نزولی به خود گرفته است.

مهندس رضا رحیمی با تقدیر از عملکرد معاونت بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی در زمینه برخورد با برخی تخلفات صورت گرفته اظهار کرد: این دو دستگاه با مشاهده افزایش قیمت ها در همان هفته اول به این موضوع به شکل ویژه ورود کردند و عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: طی هفته های اخیر بازرسی های متعددی از واحدهای تولید شکر در استان به عمل آمده است و تمهدیداتی اندیشیده شده تا شکرهای تولیدی در داخل استان توزیع شوند که این راهکار در تنظیم بازار بسیار اثرگذار بوده است.

این مدیر ارشد عنوان کرد: در این زمینه با کسانی که قصد خارج کردن شکر تولیدی از استان را داشته اند و یا به دنبال اخلال در بازار بوده اند با جدیت برخورد شده و با تشکیل پرونده به دستگاه های قضایی سپرده شده اند.

وی تلاش های صورت گرفته در زمینه تنظیم بازار شکر را بسیار موفقیت آمیز توصیف کرد و از تعادل بازار این محصول خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و وارد شدن شکر به بازار قیمت این محصول تا اویل مهرماه به 2800 تومان می رسد.

 

مهندس رضا رحیمی افزود: در فصل تابستان بسیاری از کرمانشاهی ها به شکل سنتی از میوه های این فصل مربا تهیه می کنند. همچنین به دلیل در پیش بودن ماه محرم و گرمی احتمالی هوا، امسال شاهد افزایش پخش نذورات به شکل شربت توسط عاشقان اباعبداله الحسین (ع) خواهیم بود. با توجه به افزایش احتمالی تقاضاها باید عرضه شکر و قیمت آن کاملاً متعادل شود.

گوشت های مورد تایید وزارت بهداشت بدون مشکل و خوشمزه تر هستند

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری در ادامه به تلاش های صورت گرفته در زمینه ارایه گوشت قرمز با کیفت و با قیمت متعادل اشاره کرد و گفت: قیمت گوشت در شهر کرمانشاه متاسفانه از شهرستان های اطراف گران تر است که برای متعادل تر شدن قیمت ها باید اتاق اصناف همراهی بیشتری با مردم داشته باشند و این همراهی به سود آن هاست.

این مدیر ارشد از مردم خواست که گوشت مصرفی خود را حتما از قصابی های معتبر خریداری کنند و از خرید گوشت دام های کنار جاده ها اجتناب کنند زیرا ذبح این دام ها در یک شرایط غیر استاندارد صورت می گیرد و خون داخل لاشه ها به صورت کامل تخلیه نمی شود که باعث بروز برخی بیماری ها می شود.

وی ادامه داد: گوشت های مورد تایید بهداشت حداقل 24 ساعت در شرایط پیش سرد نگهداری می شوند که این امر علاوه بر از بین بردن ویروس ها به خوشمزه تر شدن گوشت کمک می کند.

مهدس رضا رحیمی افزود: خوشبختانه فعالیت های خوبی در زمینه رعایت کامل فرایند پیش سرد و حمل بهداشتی گوشت انجام شده که قابل تقدیر است.

این مدیر ارشد اقتصادی با تاکید بر لزوم یک کار اساسی در زمینه سامان دهی کشتارگاه ها عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده با همکاری شهرداری در حال یک برنامه ریزی اساسی در زمینه ساماندهی کشتارگاه های استان هستیم.

قیمت گوشت قرمز تغییری نکرده است

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه با وجود افزایش نسبی قیمت دام زنده طی روزهای اخیر، این موضوع تاثیر چندانی بر قیمت گوشت قرمز در بازار نداشته است.

وی در ادامه مورد وضعیت قیمت گوشت مرغ گفت: ذرت یکی از نهاده های بسیار مهمی است که در قیمت نهایی مرغ عرضه شده در بازار مصرف بسیار اثرگذار است. نحوه واردات این محصول نیازمند برخی اصلاحات ضروری است که باید هرچه زودتر انجام شود و وارد کنندگان دیگری نیز این عرصه افزوده شوند.

رحیمی بیان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته قیمت مرغ نیز به یک شرایط تعادلی خواهد رسید.

این مدیر ارشد اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: نبض بازار در دست مدیریت استان است و روند رصد بازار توسط دستگاه های نظارتی همچنان با جدیت دنبال خواهد شد.

 

46

کد خبر 574041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =