واحد مرکزی خبر نوشت: سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در سخنرانی خود در بنیاد روابط بین الملل در مسکو تأکید کرد از دهم ماه سپتامبر ( 20 شهریور) احداث دو واحد جدید در نیروگاه هسته ای بوشهر در ایران را آغاز می کنیم.

وی همکاری متقابل را برای حل بحران ها و مبارزه با تروریسم ضروری دانست و افزود:ما درباره پرونده هسته ایران به توافق سیاسی دست یافتیم و این الگو نشان دهنده وجود ساز و کار خوبی برای حل بحران ها در جهان است.

لاوروف تاکید کرد ایجاد جهان چند قطبی نیازمند دستیابی به راه حل های میانه و دادن امتیاز است.

وزیر خارجه روسیه ادامه داد: کشورهای غربی به حمایت از کودتاها در بعضی کشورهای جهان ادامه می دهند.

لاوروف افزود: در سایه جهان چند قطبی، حل کشمکش ها همواره به امتیاز دادن و دستیابی به راه حل های میانه نیاز دارد. ما برای توسعه کشور و افزایش سطح معیشت مردم تلاش و از شراکت گسترده با اتحادیه اروپا حمایت می کنیم.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: برای همکاری با همه طرف ها به منظور حل مناقشه ها در جهان آمادگی داریم. ما بر اساس اصل منافع متقابل، سیاست تماس با همه طرف ها در جهان را پیگیری می کنیم.

لاوروف افزود: چالش های فعلی در جهان مستلزم یافتن راه حل هایی در چارچوب گفتگوهای دیپلماتیک است. ما «سیاست دیکته» از سوی بعضی قدرتها را رد می کنیم. ساختن جهان چند قطبی مستلزم یافتن راه حل های میانه و امتیازدهی است.

اتحادیه اروپا همچنان شریک ما باقی خواهد ماند، اما به تدریج کارآیی سیاسی خود را تا حد زیادی از دست می دهد.

وی خاطر نشان کرد: روابط روسیه و چین شاهد پیشرفت زیادی بوده است و ما برای تقویت آن تلاش می کنیم.

وزیر خارجه روسیه گفت نیروهای نظامی ما با داعش و جبهه النصره -با وجود تغییر نام آن - به عنوان سازمان های تروریستی می جنگند. برای دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه بر اساس قطعنامه های شورای امنیت و کمک رسانی به مناطق در محاصره تلاش می کنیم. ما از گسترش روابط خود با همه کشورها از جمله آمریکا استقبال می کنیم.

لاوروف افزود: باید توافقنامه مینسک برای دستیابی به صلح در اوکراین اجرا شود. باید در جنگ ضد تروریسم متحد شویم.

52311

کد خبر 574352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
  0
  برای چی روس ها برای ما نیروگاه بسازند؟ایا نیروگاه بوشهر خوب کار می کنه؟
  • بی نام US ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
   2
   برادر. من خودم بوشهریم . گفتن که یک ساله نیروگاه بوشهر افتتاح شده . قرار بود این نیروگاه برای تولید 1000 مگاوات برق باشه . ولی باور کن از بهار امسال تا این تابستون 5 بار برقامون قطع شده تو این هوای جهنم استان بوشهر. من نمی دونم پس این برق اتمی که تو این نیروگاه تولید میشه کجا میره؟؟ یعنی یک اپسیلون سود برای ما بوشهری ها که نداره همش ضرر و مصیبت . نمی دونم آیا برقش واسه شما رسیده یانه .خخخخ
  • بدون نام ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
   2
   والله اون يكي ها كه يا با ناوشون سرشاخيم يا پرچمش رو تيكه پاره مي كنيم يا چهارسال پيش سفارتشو تخريب مي كنيم، خوب اونا نميان نيروگاه بسازن كه
 • بی نام A1 ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
  1
  قول دادن این دقغه 20 ساله بسازن فقط ده برابر قیمت جهانی از ما بگیرن نسبت به نیروگاه اولی بصرفه است خود ولادیمیر قول داده
 • بی نام IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
  0
  هیچ وقت از تاریخ درس نمی گیریم. روس ها به جز غارت اموال مان کاری برایمان نخواهند کرد.