ابتلا به آنفلوانزا در مواردی منجر به مرگ بیمار می شود

ایرنا نوشت : مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با بیان این که بیماری آنفلونزا در برخی افراد ممکن است منجر به مرگ شود به بروز و شیوع این بیماری در استان هشدار داد

محسن آذری پور اظهار کرد: ابتلا به آنفلوانزا در بیماران قلبی، ریوی و افراد مبتلا به دیابت و کودکان خطرناک تر از سایر گروه هاست.
وی بروز ناگهانی تب ، سر و گلو درد و دردهای عضلانی شدید را ازعمده علائم بیماری آنفلوانزا و وجه افتراق آن با سرماخوردگی عنوان کرد و افزود: بهترین و مهمترین راهکار پیشگیری از ابتلا به این بیماری، رعایت بهداشت فردی است.
آذری پور بیان کرد: سال گذشته بیش از یکهزار و 300 نفر در چهارمحال و بختیاری به دلیل ابتلا به این بیماری در مراکز درمانی بستری شدند.
وی گفت: موردی از ابتلا به این بیماری در استان گزارش نشده است.
آذری پور با بیان فرا رسیدن فصل سرما و نبود تهویه مناسب در برخی منازل مسکونی، رعایت هرچه بیشتر مسائل بهداشتی توسط مردم را خواستار شد.
مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: با توجه به این که شهریور، مهر و آبان ماه بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزاست، گروه های در معرض خطر ابتلا بخصوص بیماران دیالیزی، قلبی، ریوی و مبتلایان به مشکلات تنفسی، عصبی و عضلانی باید برای تزریق این واکسن در این بازه زمانی اقدام کنند.

46

کد خبر 576142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =