کشف‌وضبط  ۶۰ قلم داروی تاریخ گذشته از داروخانه‌های دامپزشکی استان چهارمحال‌وبختیاری

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان چهارمحال وبختیاری گفت : در بازدید از داروخانه های دامپزشکی استان60 قلم داروی تاریخ گذشته کشف و ضبط شد

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ،  دکتر سید عباس فاتحی رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان گفت: در 5 ماهه نخست سال جاری تعداد 287 مورد بازدید از مراکز بخش خصوصی اعم از مراکز درمانی، داروخانه ها، مرتاکز مایه کوبی دام و طیور، مراکز فروش واکسن، آزمایشگاه ها و کارخانجات تولید دارو و مکمل های دامپزشکی انجام شده است.
دکتر سید عباس فاتحی در ادامه افزود: طی بازدید های صورت گرفته از داروخانه ها حدود 60 قلم داروی تاریخ گذشته کشف و ضبط شد.
وی گفت: از محصولات کارخانجات تولید مکمل های دامپزشکی نیز 24 مورد نمونه برداری صورت گرفته و جهت انجام آزمایشات فیزیکوشیمیایی به مراکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور ارسال شد.
دکتر فاتحی افزود: در راستای رسیدگی به تخلفات صنفی شاغلین بخش خصوصی دامپزشکی تعداد 4 مورد شکوائیه با تشکیل پرونده به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات صنفی نظام دامپزشکی ارجاع شده است.
وی اظهار داشت در اجرای سیاست های سازمان دامپزشکی کشور زمینه صدور پروانه الکترونیک برای مسئولین فنی شرکت های پخش استانی دارو، واکسن و مواد بیولوژیک، کارخانجات تولید دارو و مکمل های دامپزشکی و همچنین صدور پروانه فروش برای تمامی داروخانه های دامپزشکی فراهم شده است و کلیه مراکز یاد شده موظفند تا تاریخ اول مهرماه سال جاری نسبت به دریافت پروانه الکترونیک اقدام نمایند.
دکتر فاتحی در پایان به دامداران توصیه کرد از خرید و مصرف بی رویه دارو بدون مشورت با دامپزشکی خودداری و از دریافت دارو به تاریخ تولید و انقضاء و نحوه مصرف آن توجه داشته باشند و درصورت مشاهده هرگونه تخلف از مراکز یاد شده شبکه دامپزشکی شهرستان را مطلع نمایند.

46

کد خبر 576173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =