۰ نفر
۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
واکنش شیردل به تقدیر ونیز از امیر نادری

ایسنا نوشت: کامران شیردل که امیر نادری حکم پسر خوانده‌اش را دارد در پی تقدیر جشنواره‌ی فیلم ونیز از سازنده «دونده» و «سازدهنی» گفت: من حتی اگر این جایزه به خودم رسیده بود،اینقدر خوشحال نمی‌شدم که به امیر رسید.

این مستندساز گفت: امیر نادری دیشب این جایزه را گرفت و در پی این جایزه برای‌ من شب گذشته ایمیلی زد و گفت؛ "از صمیم قلب این جایزه را با شما به اشتراک می‌گذارم و با آرزوی سلامتی برای شما و خانواده‌تان!"

کامران شیردل که در سال‌های پیش از رفتن امیر نادری به آمریکا، نادری همچون پسر خوانده‌اش با او زندگی می‌کرده است، در بخش دیگری از سخنانش مطرح کرد:پس از تقدیر جشنواره‌ی فیلم ونیز،احساس می‌کنم که زحمات او به هدر نرفته است و او سرمشق بسیار بزرگی است به عنوان کسی که از صفر شروع کرد و حالا اینگونه در دنیا مطرح است.

وی ادامه داد: امیر نادری با اینکه فقط 6 سال از من کوچکتر است، اما واقعا همچون پسرم می‌ماند، حتی من اسم پسرم را به خاطر او امیر گذاشتم.

کامران شیردل این روزها بیشتر مشغول نگارش دو کتاب یکی درباره‌ی آنتونی و دیگری درباره‌ی ژان ویگو است.

جایزه «ژرژ لکولتر» جشنواره ونیز شامگاه گذشته 15 شهریور ماه به دلیل تلاش برای گسترش زبان سینمایی، به امیر نادری اهدا شد.

جایزه‌ای که از یک دهه قبل با همکاری کمپانی ساعت‌سازی سوییسی «ژژر لکولتر» برای تقدیر از پیشگامان سینمایی به جشنواره ونیز اضافه شده و چهره‌هایی چون عباس کیارستمی، برایمان دپالما، آنیس واردا، سیلوستر استالونه و آل پاچینو از دیگر دریافت‌کنندگان این جایزه بوده‌اند.

امیر نادری جایزه‌اش را از آلبرتو باربرا رئیس جشنواره‌ی ونیز دریافت کرد و گفت: من این لحظه و این جایزه را به نسل جوان فیلم‌سازان ایرانی تقدیم می‌کنم،جایی که قلب من در آنجاست.

او همچنین از عباس کیارستمی یاد کرد و گفت:. جناب کیارستمی دیگر اینجا با ما نیست و من این جایزه را با قلبی شکسته دریافت می‌کنم.

او ادامه داد:من حتی یک لحظه هم در عمرم انجام کاری که دوست داشتم را کنار نگذاشتم، مهم نبود کجا باشم. چه در سرزمین مادریم ایران و بعد از آن سال‌ها مثل یک کولی در اقصی نقاط دنیا زندگی کردم و فیلم ساختم اما هرگز تسلیم نشدم بلکه به جایی که خواستم رفتم و فیلمی را که خواستم، ساختم.

امیر نادری با اشاره به فیلم «کوهستان» که در جشنواره‌ی فیلم ونیز به نمایش درآمده است،گفت: در فیلم آخرم هم به همین ترتیب رفتار کردم، خیلی از ونیز ممنونم از آلبرتو و سایر افراد این فستیوال و از اینکه جشنواره ونیز برای من تقدیری گذاشته است. چون من خیلی فیلم‌ساز بدشانسی هستم، گاهی جلوتر هستم و گاهی عقب‌تر هیچ وقت در زمان مناسب و در جای مناسب نبوده‌ام. اما هیچ وقت تسلیم نمی‌شوم ،هیچ وقت به این چیزها فکر نمی‌کنم.

این فیلم‌ساز با اشاره به فیلم «کوهستان» خاطرنشان کرد: در این لحظه خوشحالم که با فیلم «کوهستان» در این جشنواره هستم که برای آن خیلی از مردم ایتالیا، تهیه‌کننده‌ام و بازیگرانم که همراهی کرده‌اند، ممنونم. من این فیلم را در این کشور با قلبم ساختم.

5858

کد خبر 576305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =