ابتلاء جشنواره‌ای هنری به سندرم بیش‌فعالی/ هنرمندان جوان جوایز خود را گرفتند

بیست‌و‌سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با اهدای جوایز برگزیدگان و تجلیل از دو هنرمند کردستان، روز چهارشنبه 17 شهریورماه در سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در اختتامه بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان با حضور استاندار کردستان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر هنری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، از دو هنرمند اهل سنندج؛ هادی ضیاالدینی، مجسمه ساز، طراح و نقاش و احمد خلیلی فرد، نقاش و مجسمه ساز با اهدای لوح تجلیل شد.

حجت الاسلام رحیم جعفری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در این مراسم با ارائه گزارشی از بیست و سومین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گفت: «جشنواره تجسمی جوانان یک رویداد فرهنگی است که از نظر محتوایی و تکنیکی قابل توجه است و برگزاری آن در استان ها یک فرصت است و امسال این جشنواره در کردستان برگزار شد. هنرمندان جوان از همه استان ها در جشنواره شرکت کردند و پس از ارزیابی و بررسی اولیه، هنرمندان جوان از 27 استان به جشنواره راه یافتند و در کارگاه‌ها با یکدیگر رقابت کردند. 30 نفر از استادان و هنرمندان شاخص نیز آثار جوانان را داوری کردند.»

جعفری در ادامه گفت: «ماندگاری هر مقوله به دست متولیان آن حوزه است و حفظ و نگهداری فعالیت های هنری به خود هنرمندان بستگی دارد. با توجه به مسایل تخصصی و فراهم شدن امکانات برای تولید اندیشه و هنر استمرار و بالندگی هنر را تحکیم می کند.»

رضوان صادق زاده، دبیر هنری بیست و سومین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان نیز در این مراسم گفت: «جشنواره هنرهای تجسمی جوانان مثل کودک بیش‌فعال و پر از ایرادی است که چون آن را خیلی دوست داریم، دلمان نمی‌خواهد طردش کنیم و باید کمک کنیم بهتر شود.»

عبدالمحمد زاهدی، استاندار کردستان هم در ادامه مراسم گفت: «افرادی که در راه هنر قدم می گذارند، نیازهای والای دیگران را برطرف می کنند و به جامعه تعالی روحی می‌دهند و از این نظر فعالیت فرهنگی، هنری ارزشمندترین کار در یک کشور است و زیرساخت پیشرفت و توسعه جوامع، فرهنگ است.»

زاهدی افزود: «کشور ما از مهمترین جایگاه‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی، هنری است و کردستان مانند نگینی بر آن می‌درخشد و کردستان ظرفیت آن را دارد که فرهنگ و هنر ایران را سامان دهد. این استان که هنرمندانی در عرصه های ملی و جهانی دارد، برای تقویت فرهنگ و هنر ایرانی موثر است.»

در ادامه مراسم، جوایز برگزیدگان رشته های نقاشی، طراحی، خوشنویسی، نگارگری، پوستر، تصویرسازی، حجم، عکاسی و کاریکاتور با حضور داوران جشنواره اهدا شد.

در رشته پوستر، عاطفه مهوری از استان اصفهان، سعید مجنون از استان اردبیل و امیر حسین دهقانی از استان یزد برگزیده شدند و از محمد باقری باغنی  از استان کرمانشاه و الناز بهرامی از استان زنجان تقدیر شد.

جایزه نفرات برگزیده تصویرسازی به نرگس گلمحمدی از استان قم، شادی ودایی از استان اصفهان و  هانیه محسنی زاده از استان تهران رسید و سبا سلطانیان از استان کرمانشاه و سعید عبدالهی دستجردی  از استان قم تقدیر شدند.

در رشته حجم زینب الماسی از استان البرز، ملیکا نیکخواه از استان تهران و سعید محمودی از استان یزد برگزیده شدند و از هانیه حاجی میرزا از استان تهران و فروزان حسن زاده افروزی  از استان مازندران تقدیر شد.

سید علیرضا مطلبی ازاستان مازندران، فرنود محمدی از استان اصفهان و صادق شیخ ممو از استان کهکیلویه و بویر احمد جوایز نفرات برگزیده خوشنویسی را گرفتند و هادی آقایی از استان البرز و عباس نصیری در این رشته تقدیر شدند.

در رشته طراحی امیر مهدی گل‌محمدی  از استان قم، ابوالفضل پاشنا و فرشید حیدری صفت از آذربایجان شرقی برگزیده شدند و از علیرضا پرهیزگاری و علی بهرامی از تهران تقدیر شد.

بهزاد نیر آبادی از استان خراسان رضوی، کیوان آذرشب از استان بوشهر و رقیه کیانمهر از استان مازندران برگزیده رشته عکاسی شدند و در این رشته از زهرا نادری از استان خراسان رضوی،  مهرداد فتحی از استان زنجان و محمد گنجه از استان مازندران تقدیر شد.

در رشته کاریکاتور، زهرا مقدم از استان زنجان و رضا حمیدی مطلق از استان سمنان در گرایش موضوعی و سعید جوانمرد از استان بوشهر و عارف نیازی از استان کرمانشاه در گرایش چهره برگزیده شدند و از صدف گلشنی از استان کردستان در گرایش (چهره) و سحر فتاح از اصفهان در گرایش (موضوعی ) تقدیر شد.

در رشته نقاشی آیدا روزبیانی از استان البرز، فاطمه  فرخی  از استان گیلان و سید حسین  فرخی از استان خراسان شمالی برگزیده شدند و از مریم سلیمانی از استان گیلان، کتایون حسین راد از استان آذربایجان شرقی و سیامک پاینده از استان اردبیل تقدیر شد.

در رشته نگارگری، کوروش محمد نژاد  در گرایش نقاشی ایرانی از استان خراسان رضوی، محسن صفری در گرایش تذهیب از استان قزوین و محمد بلورچی در گرایش گل و مرغ از استان مرکزی برگزیده شدند و فاطمه زارعی از استان تهران و الناز سلمانی  از استان اصفهان در گرایش تذهیب، سید علی سید فتاحی از استان اصفهان  و حسین نوروزی از استان مازندران در گرایش گل و مرغ و میلاد بیلکی از استان خوزستان  و مهرداد یادگار از استان اصفهان در گرایش نقاشی ایرانی تقدیر شد.

5757

کد خبر 576952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =