خطر آتش‌سوزی بعد از نوت ۷ به ماکسیما و مورانو رسید/فراخوان نیسان

این روزها فراخوان بازگرداندن گوشی‌های نوت ۷ شرکت سامسونگ حسابی جنجالی است اما در این میان نیسان هم فراخوان مشابهی داده تا خودروهای ماکسیما و مورانو این شرکت به تعمیرگاه بروند.

به گزارش پدال،به دلیل وجود احتمال نشت روغن ترمز که خطر وقوع آتش سوزی را متعاقباً افزایش می‌دهد، نیسان فراخوانی را برای حدوداً ۱۳۴ هزار دستگاه خودرو صادر کرد. اکثر این خودروها در ایالات متحده و کانادا هستند و در برخی موارد، به مالکان خودروها توصیه شده تا خودروی خود را خارج از پارکینگ و دور از سایر خودروها یا ساختمان‌ها قرار داده و از رانندگی با آن پرهیز کنند.

طبق اعلام اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، برخی مدل‌های نیسان ماکسیما، مورانو و مورانو هیبریدی در بین خودروهای فراخوان شده دیده می‌شوند. در این بیانیه لیست کامل خودروهایی که فراخوان شده‌اند وجود دارد:

«شرکت نیسان آمریکا برخی مدل‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نیسان ماکسیما که بین تاریخ‌های ۱۰ فوریه ۲۰۱۵ تا ۱۹ آگوست ۲۰۱۶ تولید شده و مجهز به کروز کنترل هوشمند هستند، مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مورانو که از ۲۲ آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۹ آگوست ۲۰۱۶ تولید شده‌اند و مجهز به کروز کنترل هوشمند می‌باشند، و مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مورانو هیبریدی که بین تاریخ‌های ۲۲ آگوست ۲۰۱۴ تا ۱۹ جولای ۲۰۱۶ از خط تولید خارج شده‌اند را برای رفع ایراد فراخوان می‌کند.»

پمپ‌های فعال کننده سیستم ترمز ضد قفل ABS خودروهای معیوب ممکن است موجب نشت روغن ترمز و ریخته شدن آن روی برد مدار الکتریکی داخلی خودرو شود.

نشت روغن ترمز روی مدار الکتریکی مذکور می‌تواند منجر به ایجاد اتصال کوتاه و در نتیجه افزایش ریسک آتش سوزی گردد. طبق گزارش وب سایت Automotiv News، یکی از سخنگوهای نیسان اعلام کرده که تاکنون آسیب و تلفات جانی مرتبط با این مشکل گزارش نشده ولی مواردی که منجر به آسیب به خودرو شود وجود داشته است.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا به مالکان این خودروها هشدار داده است که وقتی روغن ترمز روی مدار الکتریکی مذکور نشت کند، پس از روشن شدن موتور چراغ ABS به مدت ۱۰ ثانیه روشن می‌ماند. با دیدن این نشانه مالکان خودروها باید خودروی خود را در محلی خلوت پارک کرده و منتظر یک خودروی یدک‌کش برای انتقال به تعمیرگاه باشند. 

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام کرده که نمایندگی‌های نیسان این خودروها را بازدید و در صورت نیاز بدون هیچ هزینه‌ای پمپ فعال کننده ABS آن‌ها را تعویض خواهد کرد.

۵۴۵۴

کد خبر 578711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =