تسنیم نوشت: سازمان تعزیرات حکومتی برنامه جدیدی را با استناد به ماده ۴ قانون تعزیرات در دستور کار قرار داده که بر اساس آن با صورتحساب‌های ساختگی، خودارجاعی و اجرت نامشروع پزشکان و موسسات پزشکی برخورد می‌شود.

یکی از بداخلاقی‌هایی که ممکن است برخی اوقات از سوی پزشکان و موسسات پزشکی متخلف رخ دهد، اظهار صورتحساب درباره یکسری خدمات و کالاهای پزشکی مورد استفاده درباره بیمار است در حالی که واقعاً استفاده نشده است. سازمان تعزیرات حکومتی در برنامه جدیدی که طراحی کرده، با این بداخلاقی تحت عنوان «تحمیل خدمات مازاد و غیرضروری یا هزینه‌ها و صورتحساب‌های ساختگی» برخورد می‌کند.

گاهی اوقات نیز ممکن است پزشک یا موسسه پزشکی، دارو، وسیله یا ابزاری را برای بیمار تجویز کند که خودش هم از آن نفع می‌برد؛ تعزیرات حکومتی با استناد به ماده چهار قانون تعزیرات، با این کار پزشکان و موسسات پزشکی را تخلف دانسته و تحت عنوان «اجرت نامشروع» برخورد خواهد کرد.

گاهی اوقات نیز ممکن است پزشک یا موسسه پزشکی، سهامدار یک آزمایشگاه،مرکز تشخیص پزشکی یا حتی بیمارستان باشد و بیمار را به آن مراکز که خودش یا بستگان درجه اول یا دمش از آن منتفع هستند، ارجاع دهد که تعزیرات حکومتی در برنامه جدید خود این کار پزشکان و موسسات پزشکی را تخلف دانسته و تحت عنوان « خودارجاعی» با آن برخورد می‌کند.

گفت‌وکوی تفصیلی تسنیم با مهرداد محمدی سرپرست اداره کل نظارت بر امور سلامت سازمان تعزیرات حکومتی درباره این طرح و تشریح جزئیات آن، طی روزهای آتی منتشر می‌شود.

۴۲۴۲

کد خبر 582615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سقراط حکیم IR ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
    2 0
    ضمن تشکر و جهت کامل شدن طرح پیشنهاد می کنم در باب "تجویز و تحمیل غیر ضروری" نیز بررسی های کارشناسی بعمل آید. بسیاری از اقدامات تشخیصی ام.آر.آی، آنژیوگرافی،اکوکاردیوگرافی، سونوگرافی و ... بویژه موارد قابل اجرا در مطب ها و بسیاری از اقدامات درمانی شامل جراحی ها، داروهای بی تاثیر و در پاره ای موارد مضر و ... نه تنها باعث آسیب بیماران می گردد بلکه حجم عظیمی از سرمایه های ملی را نابود می سازد. بدیهی و مسلم است کسب درآمد از طریق ایجاد وحشت برای بیمار غیر پزشک و تحمیل هزینه غیر ضروری بر وی مغایر با تمامی موازین اخلاقی و عینا از مصادیق خیانت در امانت می باشد. تشکر از صبرتان.