رئیس اتاق تبریز با تاکید بر اینکه "برندسازی" پیش نیاز افزایش صادرات و حضور در بازارهای جهانی است گفت: همایش معرفی شرکت های برتر با هدف معرفی برندهای معتبر منطقه ی شمالغرب کشور برگزار می شود.

به گزارش خبرآنلاین، "صمد حسن زاده" در جمع خبرنگاران، از برگزاری چهارمین دوره طرح 500 شرکت برتر منطقه ی شمالغرب خبر داد و افزود: بر این اساس، از بین 10 هزار شرکت فعال در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان تعداد 500 شرکت انتخاب و در شاخص های مختلف مورد داوری قرار می گیرند.

وی با مقایسه میزان حضور شرکت های فعال در شمالغرب کشور در سه دوره ی گذشته گفت: وقتی شرکت های علاقمند به شرکت در این همایش از 120 واحد در سال 91 به 500 واحد در سال 95 می رسد نشان از درک اهمیت موضوع برندسازی نزد فعالان تولیدی و اقتصادی دارد.

حسن زاده با اشاره به اینکه امروز بسیاری از شرکت های مهم فعال در آذربایجان توانایی حضور در بازارهای جهانی را دارند تصریح کرد: طرح رتبه بندی و برندسازی بنگاه های اقتصادی و برندسازی در راستای ارتقای جایگاه واحدهای مذکور در عرصه های بین المللی است.

وی در عین حال یادآور شد: باید اذعان داشت هر واحدی که در شرایط اقتصادی سالیان اخیر توانسته سرپا ایستاده و ادامه ی حیات دهد، از نظر ما برتر، ارزشمند و قابل تقدیر است اما برای ارتقای جایگاه خود باید شرایطش را با شاخص های برندسازی مطابقت دهد.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز در پاسخ به اینکه چرا با وجود توانمندیهای موجود، هیچیک از بنگاه های اقتصادی موفق با کسب جایگاه بین المللی نشده اند گفت: سال ها اقتصاد کشور ما با سیاست فروش نفت و واردات اداره شده و متاسفانه نفتی بودن کشور ما اجازه نداده است به برندسازی، تولید و صادرات غیر نفتی فکر کنیم.

اشتغال 118 هزار نفر در 500 شرکت برتر شمالغرب کشور

مسئول دبیرخانه دائمی چهارمین همایش معرفی شرکت های برتر آذربایجان گفت: اشتغال 118 هزار نفر در 500 واحد شرکت کننده در همایش "ایران تک" نشان از اهمیت جایگاه آنها در اقتصاد کشور دارد اما معقتدیم واحدهای یاد شده در صورت تکمیل ظرفیت خود، بدون سرمایه گذاری و طرح توسعه نیز می توانند 30 هزار نفر به اشتغال منطقه بیافزایند.

محمدحسن خیر آور با بیان اینکه 500 شرکت برتر شمالغرب کشور از بین واحدهایی انتخاب شده اند که بیش از 4 میلیارد تومان درآمد سالانه داشته اند گفت: شرکت های یاد شده در 18 گروه صنعتی تفکیک و بررسی شده و بر اساس پنج حوزه رشد و بازدهی، اثربخشی در بازارهای بین المللی، اشتغال، استفاده هوشمندانه از دارایی ها و کیفیت محصولات رتبه بندی شده اند.

وی با اشاره به پیام های مختلف همایش معرفی شرکت های برتر آذربایجان گفت: به طور خلاصه این 500 شرکت فقط آزادی عمل، احترام، شرایط برابر و فضای رقابتی می خواهند و دنبال رانت و امتیازات ویژه نیستند.

46

کد خبر 583406

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =