ایرنا نوشت: دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین گفت: امیدوارم محمود احمدی‌نژاد به نصیحت رهبر انقلاب توجه و سودای حضور در عرصه انتخابات را برای همیشه از سر خود خارج کند.

ابوالقاسم رئوفیان درباره سخنان امروز حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در کلاس درس خارج فقه و اصول افزود: یکی از احتمالات این بود که معظم له در این حوزه ورود پیدا نکنند و در واقع موضوع امر و نهی نباشد و اگر سوالی مربوط به ورود به عرصه انتخابات صورت بگیرد معمولا ایشان اظهارنظر نمی کنند.

وی موضوع حضور احمدی نژاد در انتخابات آینده را اینگونه تحلیل کرد که برخی پروژه ای را طراحی و رسانه ای کردند تا بازخورد آن را بگیرند، با این تصور که آنها فکر می کردند ممکن است از دفتر رهبر معظم انقلاب تکذیبه ای منتشر شود و آنان بهره برداری سیاسی کنند.

این فعال سیاسی همچنین گفت: فرض بر این است این پروژه از سوی طرفداران احمدی نژاد طراحی شده تا دفتر رهبری تکذیب کند و پس از آن بهره برداری سیاسی کنند و این موضوع به یک حربه تبلیغاتی تبدیل شود یا اگر چنین سوالی مطرح شده باشد و رهبری نهی کرده باشند این نهی معظم له را مظلوم نمایی و به نفع خودشان بهره برداری کنند.

رئوفیان افزود: در حال حاضر مشخص شده است رهبر معظم انقلاب در پاسخ به سوال امر و نهی نکردند بلکه از موضع ارشادی نصیحت کرده اند که حضور او مضر به حال کشور است و مصلحت نیست.

وی ادامه داد: پاسخ رهبر معظم انقلاب نشان از هوشمندی و همه جانبه نگری و دور اندیشی معظم له دارد و به این سوال به گونه ای پاسخ دادند که به صورت امر و نهی نباشد تا آنها نتوانند به نفع خودشان بهره برداری سیاسی کنند لذا رهبر معظم انقلاب از موضع ارشادی پاسخ دادند تا باب هرگونه بهره برداری سیاسی را ببندند. 

دبیر کل حزب اسلامی ایران زمین همچنین گفت: این پاسخ معظم له حکایت از آن دارد که ضرر و خسارت حضور احمدی نژاد بیشتر از آن چیزی است که ما فکر می کردیم.

رئوفیان یادآور شد: من در این حد فکر نمی کردم که حضور احمدی نژاد اینقدر مایه نگرانی رهبر معظم انقلاب باشد که در پاسخ به سوال احمدی نژاد از موضوع ارشادی وارد شوند و ورود وی را نه به صلاح او و نه به نفع کشور بدانند بلکه این حضور را مضر به حال کشور بدانند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در راس نظام جمهوری اسلامی ایران همواره کارها را رصد می کنند و به این موضوع توجه دارند که چه می گذرد و مصلحت کشور در چیست و در حالتی که سوالی را احمدی نژاد از ایشان داشته احساس تکلیف کنند و آن را صریح پاسخ دهند و رهنمود داده باشند که احمدی نژاد به عرصه انتخابات و سفرهای استانی که شائبه انتخابات دارد ورود پیدا نکند.

وی ادامه داد: امیدوارم احمدی نژاد به توصیه مشفقانه و نصیحت ولی امر مسلمین توجه کند و سودای حضور در عرصه انتخابات را برای همیشه از سر به در کند و بداند واقعا یک رجل سیاسی زنده نیست که بخواهد حضور پیدا کند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: من معتقدم ناخدای این سفینه رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند و هوشمندانه کشور را هدایت می کنند و قطعا همانطور که تاکنون به بهترین وجه رهبری و در مواقع بسیار حساس ورود پیدا کرده اند این بار نیز خطر و خسارت ورود احمدی نژاد آنقدر زیاد بوده که حضرت آیت الله خامنه ای به این نتیجه رسیده اند که نظرشان بر حضور نیافتن احمدی نژاد را از موضع ارشادی اعلام کنند. 

احمدی‌نژاد از توصیه‌های رهبری تبعیت کند 

بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید نیز با تاکید بر این که رهبر معظم انقلاب، خیر و صلاح مملکت را می خواهند و تشخیص ایشان کارشناسی شده است، اظهار داشت: احمدی نژاد که همواره ادعای تابعیت از رهبری را داشت، این جا در عمل نشان دهد، گرچه ما سابقه تقابل و قهر را در دولت قبل دیده ایم، ولی امیدواریم که این مساله دیگر تکرار نشود و ما شاهد این لجاجت ها نباشیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بیانات و توصیه های رهبر معظم انقلاب باید همیشه مدنظر همه باشد و همگان باید توصیه های معظم له را لحاظ کنند زیرا ایشان مصالح کشور را در نظر می گیرد.

پارسایی یادآور شد: اگر احمدی نژاد بیانات رهبر معظم انقلاب را استماع کرده نباید دیگر در انتخابات ورود پیدا کند، زیرا امروز همگان بر این نکته تاکید دارند که دیگر نباید دو دوره قبلی در کشور تکرار شود .

وی با بیان این که مردم ایران در دو دوره گذشته ضربه سختی خوردند، افزود: ما دیگر نباید شاهد مشکلاتی که در دولت قبل به وجود آمد، باشیم. کشور با روی کار آمدن دولت روحانی به ثبات رسیده است و ما شاهد سیاست های مثبتی از سوی آقای روحانی در کشور هستیم.

سخنگوی فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: امروز سیاست های کشور خصوصا در عرصه سیاست خارجی مورد حمایت رهبر معظم انقلاب است، ما باید روند حرکت این دولت را ادامه دهیم زیرا اگر دولت های نهم و دهم تکرار شود، مشکلات عدیده سیاسی در کشور ایجاد می شود و ما دوباره به پله اول بر می گردیم و شاید هم وضعیت بدتر از این شود. 

29219

کد خبر 583462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
  18 29
  خیلی مانور سیاسی دادند و قصدشان هم ضربه به جایگاه رهبری بود ولی خدا را شکر که ختم به خیر شد.
 • سدارتی A1 ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
  32 5
  احمدی بای بای، احمدی بای بای