رئیس مرکز پژوهش های مجلس می‌گوید: احمدی‌نژاد در همین ماه‌های اخیر به عنوان احیای گفتمان انقلاب اسلامی سخنرانی‌هایی کرد، از همین رو انتظار است که به توصیه رهبر معظم انقلاب توجه جدی کند.

کاظم جلالی در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره سخنان امروز مقام معظم رهبری در درس خارج  فقه و توصیه شان به کاندیدا نشدن احمدی‌نژاد برای جلوگیری از دوقطبی شدن فضای کشور، گفت: به هر حال رهبر معظم انقلاب به عنوان مغز متفکر و دیده‌بان تیزبین نظام مصلحت دانستند به آقای احمدی نژاد توصیه کنند که در انتخابات شرکت نکنند.

وی افزود: طبیعی است که رهبری جز مصلحت کشور، مردم و نظام مصلحت دیگری را مدنظر ندارند، همانطور که خود ایشان اشاره کردند مصالح خود اشخاص را هم به عنوان فرزندان و دوستان انقلاب می بینند و به عنوان مطلع ترین و کارشناس ترین عنصر نظام به هر حال مبتنی بر مصالحی که می بینند توصیه می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: امیدواریم کسانی که ادعای ولایتمداری دارند این توصیه مورد توجه آنها قرار بگیرد و ولایتمداری خود را ثابت کنند.

وی درباره نگاه و توجه احمدی نژاد در قبال توصیه مقام معظم رهبری بیان کرد: قاعدتا از او به عنوان کسی که ادعای تبعیت از ولایت دارد و  در همین ماه های اخیر به عنوان احیای گفتمان انقلاب اسلامی سخنرانی هایی کرد انتظار است که توصیه رهبر معظم انقلاب را نصب العین خود قرار دهد و به آن توجه جدی کند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بالاترین و اصلی ترین معیار ارزشی، انقلابی و اصولگرایی بودن تبعیت از رهبر معظم انقلاب است بنابراین در همین راستا معیار اصولگرایی و ارزش گرایی اشخاص و جریان های سیاسی برهمین اساس مورد سنجش است و رویکرد اصولگرایان به احمدی نژاد برهمین اساس خواهد بود.

29214

کد خبر 583483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۵
    12 8
    نه احمدی نزاد و نه حامیانش هیچگاه از ولایت فقیه پشتیبانی نکرده اند. اگر احمدی نزاد در انتخابات هم شرکت نکند به معنای تبعیت نخواهد بود بلکه چون می داند شکست بزرگی خواهد خورد نخواهد آمد و از طرفی مظلوم نمایی تبعیت خواهد کرد که بعد ها کماکان در فضای سیاسی نگهش خواهد داشت.