نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ما اصلاح‌طلبان از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنیم که نصیحت دلسوزانه داشتند

به گزارش خبرآنلاین،  مصطفی کواکبیان در جلسه علنی امروز مجلس طی نطق میان دستوری گفت: کمتر از هشت ماه به دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا باقی مانده است و ما بر این باوریم که دستگاه های امنیتی،‌ اطلاعاتی، انتظامی، اجرایی و نظارتی، کاندیداها،‌ ستادها و احزاب همه باید دست به دست بدهیم تا انتخاباتی در طراز ملت ایران با شور و شعور و شکوه فراوان برگزار شود.

وی با بیان اینکه اگر وزارت کشور قرار است لایحه جامع انتخابات را به مجلس تقدیم کند،‌ فرصتی باقی نمانده است، اظهار کرد: ما معتقدیم انتخابات باید به سمت تقویت احزاب و تحزب در کشور پیش رود و به جای اینکه افراد میداندار باشند، احزاب باید میدان را به دست بگیرند.

کواکبیان سپس به نهی احمدی نژاد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: ما اصلاح طلبان از مقام معظم رهبری تشکر می کنیم که نصیحت دلسوزانه داشتند اما معتقدیم این کفایت نمی کند. کسانی که کشور را به ورطه نابودی کشانده اند، دستگاه قضایی باید حتما به محاکمه آنها بپردازد و نباید سکوت کند.

وی ادامه داد:‌ مسئله دستگاه قضایی برای ما اهمیت دارد. باید کاری کند تا ما مجبور نشویم با امضاهای فراوان این کار را درخواست کنیم. ما هیچ چیزی خارج از عدالت نمی خواهیم.

دبیرکل حزب مردم سالاری درباره فساد اقتصادی نیز اظهار کرد: مجلس می تواند از فساد سیستماتیک جلوگیری کند. این روزها موضوع املاک نجومی مطرح است. چرا باید به یک خبرنگار اتهام اقدام علیه امنیت ملی زده شود، آن هم برای اینکه این موضوع را افشا کرده است؟ مگر شهرداری تهران امنیت ملی است؟ خبرنگار حرمت دارد. باید دست خبرنگار افشاگر این موضوع را بوسید و نه اینکه او را محاکمه کرد.

کواکبیان درباره نزدیک شدن به ماه محرم نیز گفت: ماه محرم است. ماه پیروزی خون بر شمشیر است. از این سرمایه عظیم سیاسی، اجتماعی و فرهنگی عاشورا باید به نحو احسن استفاده کنیم. از سازمان تبلیغات می خواهم که ساماندهی هیات‌های را جدی بگیرد. به گفته مقام معظم رهبری استفاده سیاسی و جناحی و باندی از عزاداری ممنوع است.

وی افزود: باید جلوی کسانی که مجلس را خراب می گردانند، گرفته شود. به یکی از همکارانی که روحانی با سابقه پیشکسوت و برادر دو شهید است و زندانی سیاسی قبل انقلاب است، در این هیات ها توهین می شود و سازمان تبلیغات باید جلوی آن را بگیرد.

نماینده مردم تهران گریز کوتاهی به سیاست خارجی نیز داشت و با تاکید بر اینکه برای ما هیلاری کلینتون و ترامپ فرقی ندارند، اظهار کرد: اما وزارت خارجه باید در جهت هماهنگی در منطقه، در سطح بین‌الملل کاری بکند که منافع ملی ما پیشرفت کند. ما دیروز درباره پاکستان جلسه ای داشتیم. به نظر من روابط ایران و پاکستان نباید از دست برود.

29213

 

کد خبر 584258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =