۰ نفر
۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰

ایرنا نوشت: دولت کویت با استقبال مجدد از امضای توافق هسته ای میان ایران و قدرتهای بزرگ جهان، توافق نامه وین را تاریخی دانست.

صادق معرفی نماینده کویت در آژانس بین المللی انرژی اتمی طی سخنانی در نشست وین با اشاره به حق کشورها در استفاده از فن آوری صلح آمیز هسته ای گفت: همکاریهای نزدیک و شفاف جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی از اهمیت بالایی برخوردار است.

به نوشته روزنامه 'الرای'، صادق معرفی با اشاره به اینکه عاری ساختن منطقه خاورمیانه از سلاحهای کشتار جمعی باید در رأس اهداف و اولویت ها قرار گیرد، افزود: زرادخانه هسته ای اسرائیل امروزه تهدیدی عملی برای امنیت منطقه و مانعی بزرگ در راه عاری ساختن منطقه از سلاح های کشتار جمعی است و متاسفانه عدم پایبندی تل آویو به قوانین بین المللی و نپیوستن به توافقنامه های جهانی، امری نگران کننده است.

وی افزود: فعالیتهای هسته ای اسرائیل در سطح جهانی نیز موجبات نگرانی را ایجاد کرده چرا که این رژیم با آزانس بین المللی انرژی اتمی نیز هیچ نوع همکاری انجام نمی دهد.

این مسئول کویتی همچنین با اشاره به فعالیتهای تحقیقاتی پژوهشی هسته ای محرمانه ای که از سوی رژیم اشغالگر قدس انجام می شود، عدم ارائه اطلاعاتی در این زمینه به آژانس را غیر قابل قبول دانست.

52310

کد خبر 584984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =