ایسنا نوشت: وزرای خارجه آمریکا و ترکیه درباره اوضاع سوریه به ویژه رساندن کمک‌های بشردوستانه به این کشور گفتگوی تلفنی کردند.

به گزارش پایگاه خبری سیریا نیوز، پس از اینکه آمریکا تهدید کرد همکاری‌های خود را با طرف روسی درخصوص بحران سوریه تعلیق می‌کند، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای به نقل از سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور تاکید کرد: مسکو همچنان از گفتگو با آمریکا در مورد سرفصل‌های اصلی حل بحران سوریه استقبال می‌کند.

این بیانیه تنها یک روز پس از تماس تلفنی جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و لاوروف درباره "شکنندگی" توافقنامه آتش بس در سوریه منتشر شد.

جان کری، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه تاکید کرد که کشورش مبنی بر تعلیق گفتگوها با روسیه "یک تهدید تو خالی نیست."

پیشتر کری، همتای روس خود را تهدید کرد که اگر مسکو اقدامی در راستای پایان دادن به درگیری‌ها در حلب انجام ندهد، تمامی همکاری‌های خود با طرف روسی درخصوص مساله سوریه را تعلیق خواهد کرد؛ مساله‌ای که مسکو آن را "سیاست تهدید و باج‌خواهی" خواند.

لاوروف با اشاره به اینکه توافقنامه آتش‌بس در سوریه از سوی گروه‌هایی به رهبری جبهه النصره در شرق حلب نقض شد، آمادگی مسکو برای ادامه همکاری‌ها در ورد حل بحران سوریه را به همتای آمریکایی خود ابلاغ کرد.

لاوروف تاکید کرد: مسکو برای بررسی دیگر امکانات جهت عادی‌سازی شرایط در حلب آماده است.

طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه کری و لاوروف در تماس تلفنی خود امکان همکاری مشترک دو کشور برای عادی‌سازی شرایط در شهر حلب را بررسی کردند.

52261

کد خبر 585181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =