۱۷۵ هزار نفر سالمند در همدان زندگی می کنند

مدیرکل بهزیستی استان همدان گفت: در دنیا به ازای هر 100 بانوی سالمند 60 سالمند مرد و در ایران به ازای هر 100 بانوی سالمند 80 مرد سالمند وجود دارد لذا دولت باید در برنامه ریزی های خود خدمات سالمندی بیشتری را برای بانوان سالمند در نظر بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ حمیدرضا الوند، مدیرکل بهزیستی همدان که در همایش نکوداشت سالمندان استان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: 9.7 دهم درصد جمعیت این استان، معادل 175 هزار نفر سالمند هستند که 14 هزار نفر از این سالمندان از خدمات مستمر و غیر مستمر بهزیستی همدان بهره مند می شوند.


وی خاطرنشان کرد: در استان همدان سه مرکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان وجود دارد که یکی از این سه مرکز در شهرستان همدان با ظرفیت 120 نفر و 2 مرکز آن در شهرستان ملایر با ظرفیت 140 نفر و 50 نفر فعال است.

الوند، توسعه مراکز روزانه مراقبت از سالمندان در استان همدان را ضروری دانست و گفت: هم اکنون یک مرکز روزانه مراقبت از سالمندان در استان همدان مختص خانم ها فعال است.


الوند با اشاره به اینکه مراکز مشاور سالمندی در ایران وجود ندارد بر ضرورت تشکیل این مراکز تاکید کرد و افزود: این مراکز کمک می کند تا خانواده ها بتوانند توانمندی های سالمندی را بشناسند و بهتر و بیشتر سالمندان خود را همراهی کنند.

مدیرکل بهزیستی استان همدان یادآور شد: توسعه بنیاد فرزانگان در خدمات دهی به سالمندان در استان باید در دستور کار قرار گیرد.

الوند راه اندازی فراکسیون امور سالمندان در مجلس شورای اسلامی و توسعه بیمه های تکمیلی ویژه سالمندان را خواستار شد و گفت: گسترش بیمه های تکمیلی به گسترش و ارتقای خدمات تخصصی و توانبخشی ارایه شده به سالمندان کمک می کند.

46

کد خبر 585530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =