شهرداری شرق تهران اعلام کرد برای جلوگیری از آب‌گرفتگی در روزهای بارانی، عملیات رسوب‌برداری از جوی‌های این منطقه را آغاز کرده‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین یکی از مشکلات تکرار شونده مردم در روزهای بارانی به خصوص در معابر پرتردد کلانشهرهایی مانند تهران، آبگرفتگی معابر و خیابانهاست که باعث راه بندان و دست کم کندی عبور و مرور در این معابر می شود.
در تهران، این مشکل بارها از سوی مخاطبان سرویس مشکلات مردم اعلام شده و البته شهرداری مناطق مختلف هم اعلام کرده اند راههای جلوگیری از آب گرفتگی معابر را آغاز کرده اند.
در همین راستا شهردار منطقه 7 از اجرای طرح ویژه لایروبی، رسوب برداری و نگهداری شبکه اصلی و فرعی مسیلها، کانالها و انهار در این منطقه تا قبل از شروع بارندگی خبر داد.
سعید طلوعی با اعلام این خبر گفت: به منظور پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی و جلوگیری از آب گرفتگی و مهار سیلاب احتمالی تمامی انهار سطح منطقه لایروبی و رسوب برداری می شود.
شهردار منطقه 7 با اشاره به اینکه ارائه این خدمات شهرداری به منظور رفاه حال ساکنان منطقه انجام می‌شود، گفت: لايروبي و پاكسازي انهار به صورت روزانه و مستمر انجام مي شود تا بهداشت زيست محيطي ارتقا يابد و همكاري و مشاركت شهروندان (عدم ريزش زباله در جوي ها و كانال ها) در به حقيقت پيوستن اين امر تأثير بسزايي دارد .

او با بیان اینکه یکی از اهداف مهم اجرای طرح ویژه لایروبی، رسوب برداری و نگهداری شبکه اصلی و فرعی، لايروبي کامل مسيل ها و حذف موانع در مسير آبراهه هاي شهري است، تاکید کرد: مشکل آبگرفتگی و ساماندهی آب های سطحی امر مهمی است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد و این امر مهم را از اولویت ها یی دانست که از سوی مدیریت شهری تاکید زیادی بر آن شده است.
به گفته طلوعی مدیریت شهری منطقه با به کارگیری تمام توان و امکانات خود تلاش دارد در روزهای بارندگی از ورود هر گونه آبگرفتگی و اخلال در رفت وآمد شهروندان پیشگیری کند.
او در پایان سخنانش گفت: لایروبی شبکه های اصلی و فرعی، انهار روباز، حوضچه های رسوبگیر و تله های زباله گیر، چاه های جذبی، بهسازی، تعمیر و نگهداری شبکه اصلی جمع آوری آبهای سطحی از جمله اقدامات معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه خواهد بود.

 

46231

 

کد خبر 586283

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =