تسنیم نوشت:فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: پس از دستگیری تفنگداران آمریکایی در اطراف جزیره فارسی در خلیج فارس، شناورهای آمریکایی با احتیاط بیشتری در آبراه خلیج فارس تردد می‌کنند.

سردار علی رزمجو صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت سالروز شهدای مبارزه مستقیم با آمریکا در خلیج فارس اظهار داشت: 16 مهرماه سال 1366 سرداران مبارزه با استکبار شهید نادر مهدوی به همراه 9 نفر از همرزمان خود پس از تجاوز شناورهای آمریکایی به آب‌های سرزمینی در مقابله با آنها با تجهیزات اندک ولی سرشار از ایمان به خدای متعال هیمنه متجاوزان آمریکایی را شکستند و عزت و اقتدار ایران اسلامی را افزون‌تر کردند.

وی با بیان اینکه 29 سال پیش رزمندگان اسلام در آب‌های خلیج‌فارس حماسه بزرگی آفریدند، تصریح کرد: استان بوشهر دارای پیشینه تاریخی و کارنامه حماسی در طول سال‌های مختلف بوده که این مهم در تاریخ استکبارستیزی و استعمارستیزی جهان ثبت است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، حماسه رزمندگان شهید رییسعلی دلواری تا سرداران شهید در خلیج‌فارس را کارنامه استعمار و استکبارستیزی استان بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: افتخار استان بوشهر در دفاع از دین، عزت، شرف و اقتدار همواره موردتوجه بوده به‌گونه‌ای‌که مردم ولایتمدار استان بوشهر برای دفاع از دین، ولایت و میهن از جان مایه گذاشته‌اند.

رزمجو با اشاره به اینکه فرهنگ ایثارگری و شهادت‌طلبی در استان بوشهر در مردم این دیار نهادینه شده، تصریح کرد: مسیر حرکت در جامعه اسلامی را شهدا ترسیم کرده‌اند و خون شهدای خلیج‌فارس نشان از وجود فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی است که به جهان صادر شده است.

وی با بیان اینکه اقتدار خلیج‌فارس با خون سرخ سرداران مبارزه با استکبار آغشته شده، گفت: شهدای خلیج‌فارس با استفاده از آموزه‌های عاشورای حسینی و نهضت امام راحل مسیر مبارزه با استکبار انتخاب کرده‌اند و در نبرد مستقیم با آمریکای جهان‌خوار به شهادت رسیدند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه عزت، اقتدار، و سیادت دریایی ایران اسلامی مرهون خون پاک شهداست، ادامه داد: در دوران دفاع‌مقدس طلایی‌ترین و پرثمرترین حماسه را نادر مهدوی و همرزمانش در نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج‌فارس خلق کردند.

رزمجو یکی از برجسته‌ترین دوران دفاع مقدس را نبرد مستقیم رزمندگان اسلام با آمریکا در خلیج فارس دانست و تصریح کرد: شهدای خلیج‌فارس با آشنایی کامل از مکتب شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش رمز بقا و حیات ابدی را دریافتند و صحنه‌های نبرد در خلیج‌فارس رقم زدند.

وی با بیان اینکه شهدای خلیج‌فارس حیثیت نظامی و سیاسی آمریکا در اطراف جزیره فارسی در خلیج‌فارس خدشه‌دار کردند، افزود: نادر مهدوی و همرزمانش در مقابله با آمریکا با خلق اقتدار و شکوه با عظمت صلابت ایران اسلامی را به نمایش گذاشتند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به برگزاری یادواره بیست و نهمین سالگرد شهدای خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: مراسم گلباران شهدای خلیج‌فارس چهارشنبه 14 مهرماه در اطراف جزیره فارسی محل درگیری شهدای خلیج‌فارس با آمریکا و مراسمی نیز در همین روز در حسینیه بهشت صادق بوشهر برگزار می‌شود.

رزمجو با اشاره به برگزاری یادواره شهدای خلیج‌فارس در شهر خشت و بحیری در 15 مهرماه افزود: مراسم یادواره شهدای خلیج‌فارس امسال با سال‌های گذشته متفاوت است چراکه رزمندگان اسلام در اطراف جزیره فارسی در دستگیری تفنگداران آمریکایی و توقف شناور آنان که به آب‌های استان بوشهر تجاوز کرده بودند حماسه دیگری آفریدند.

وی با اشاره به اینکه شرایط خلیج‌فارس بسیار پیچیده است، گفت: نیروی دریایی سپاه از توانمندی بالایی در ابعاد مختلف برای ارتقای بازدارندگی ایران اسلامی در آب‌های خلیج‌فارس برخوردار است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به توانمندی نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه در امور دفاعی دارای اقسام سامانه‌های موشکی با بردهای مختلف، شناورهای موشک‌انداز، اژدرافکن، مین‌ریز، یگان تفنگداران با قابلیت جنگ‌های نوین و پدافندی، یگان‌های پروازی، سامانه پهپاد در سقف پروازی متفاوت برخوردار است.

رزمجو با اشاره به وجود انواع و اقسام سامانه‌های راداری، جنگال،شنودی، راهداری، گشت دریایی و هوایی در نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه با بهره‌مندی از انواع تجهیزات نظامی پیشرفته و نوین تمام تحرکات شناورهای دشمنان و در راس آن‌ها آمریکا در خلیج فارس رصد می‌کند به‌گونه‌ای که کوچکترین تحرک آمریکایی‌ها مورد شناسایی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تغییر مسیر تردد و محل ایستایی شناورهای بیگانگان در خلیج فارس گفت: پس از دستگیری تفنگداران آمریکایی در اطراف جزیره فارسی در خلیج فارس، شناورهای آمریکایی با احتیاط بیشتری در آبراه خلیج فارس تردد می‌کنند.

۲۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 586522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =