«قصه رسیدن»، روی آنتن شبکه مستند می‌آید

مجموعه ۱۳ قسمتی «قصه رسیدن» که روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت، داستان افرادی را بازگو می‌کند که با دست خالی و بدون داشتن سرمایه، کارآفرین شده و در عرصه تولید، پیشرفت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «قصه رسیدن»، تولید جدید شبکه مستند سیما است که از امشب (پنج‌شنبه ۲۲ مهرم)، روی آنتن می‌رود. این مجموعه ۱۳ قسمتی، به کارگردانی مشترک امیرحسین خلیل‌زاده و محمدرضا محب آل‌عبا، تولید شده است و قصه زنان و مردانی را روایت می‌کند که با سرمایه اندک موفق به تولید صنعتی شده‌ و از نقطه صفر به پیشرفت قابل توجه رسیده‌اند.

خلیل‌زاده با اشاره به سوژه «قصه رسیدن» گفت: «در این مجموعه، افرادی را می‌بینیم که با دست خالی و بدون داشتن سرمایه، کارگاه تولیدی راه‌اندازی کرده و علیرغم چالش‌ها و موانع پیشرو به فعالیت خود ادامه داده‌اند. آنان در مواجهه با مشکلات ناامید نشده و با خلاقیت خود، امکان‌های گوناگونی را ایجاد کرده‌اند.»

وی درباره پیش‌تولید اثر خود گفت: «در مرحله پیش تولید، پژوهش‌های گسترده‌ای برای یافتن و گزینش سوژه‌ها انجام شد. تلاش کردیم افرادی را انتخاب کنیم که دغدغه تولید داشته باشند و با هر آن‌چه که در اختیار دارند، فعالیت تولیدی خود را آغاز و خلاقانه عمل کرده باشند. با توجه به استقبال مخاطبان شبکه مستند از «قصه رسیدن» که پیش‌تر نیز از این شبکه پخش شده بود، سری دوم آن در ۱۳ قسمت تولید و آماده پخش از این شبکه شده است.»

این کارگردان با اشاره به هدف خود از تولید این مستند گفت: «هدف از تولید و نمایش این مجموعه مستند این است که مخاطبان افرادی را ببینند که حتی در شرایط نابسامان دغدغه تولید داشته داشته و با دستی خالی مفید و مؤثر عمل کرده‌اند. با توجه به قالب تلویزیونی مجموعه و مخاطب گسترده این رسانه، تلاش کردیم تا روایت‌مان با قصه‌گویی همراه باشد و فراز و فرودهای زندگی و کار آنان در فضایی شاد و سرحال بیان شود. این موضوع کمک می‌کند تا مخاطب به سادگی با مجموعه و سوژه‌های آن ارتباط برقرار کند.»

خلیل‌زاده درباره سوژه اولین قسمت مجموعه «قصه رسیدن» گفت: «این قسمت، برشی از زندگی و فعالیت الیار رهبر، معماری است که با الهام از فرم‌های معماری معاصر ایران وسایل تزیینی و کاربردی تولید کرده است. این قسمت از برنامه، امروز پنج‌شنبه ۲۲ مهر، ساعت ۱۹:۳۰ روی آنتن خواهد رفت و بازپخش آن جمعه ساعت ۳ بامداد و ۱۳ است.»

۵۷۵۷

کد خبر 588081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =