بار دیگر تلاش‌های جدی برای سنگ‌اندازی سر راه حضور ایران در لیگ جهانی آغاز شده‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ درحالی که تقریبا مشخص شده نهادهای مسئول خارج از دولت به دلیل حساسیت های مراجع و ارگان های ارزشی، موافق حضور بانوان در ورزشگاه 12 هزار نفری والیبال نیستند و تحت هیچ شرایطی اجازه حضور پرتعداد بانوان را نمی دهند، فشارها بار دیگر به فدراسیون والیبال زیاد می شود.

درحالی که آری گراسا برای 8 سال دیگر رئیس فدراسیون والیبال شد و ایران طبق چند ساله گذشته یکی از حامیان بزرگش بود، حالا نامه هایی را از دیده بان حقوق بشر و چند ارگان دیگر دارد که به خاطر شکایت گروه هایی خارج از کشور، خواهان گرفتن میزبانی ایران در بازی های لیگ جهانی شده اند. 

اینکه چون به خانم ها اجازه ورود به ورزشگاه را نمی دهند، ایران حق میزبانی در لیگ جهانی را نداشته باشد. در سه سال گذشته، هر بار فشارها در این باره به ایران بیشتر و بیشتر شده. درحالی که دولت، معاون بانوان ریاست جمهوری و وزارت ورزش تمام تلاش های ممکن را برای اینکه خانم ها با حفظ شئونات اسلامی بتوانند به استادیوم ها بیایند را انجام دادند اما چنین امکانی وجود ندارد و حتی دولت هم در این باره تصمیم گیر نبود. 

به همین دلیل در دو سال اخیر فدراسیون والیبال و وزارت ورزش سعی کردند تعداد محدودی از بانوان تیم های ملی والیبال یا اتباع خارجی را به ورزشگاه ببرند و مانع از در نظر گرفتن محرومیت برای والیبال مان شدند اما این بار تلاش ها برای محرومیت والیبال کشورمان را زودتر آغاز کرده اند.

41258

کد خبر 589778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =