ذوب‌آهن در اندیشه تداوم شکست‌ناپذیری مقابل نفت + تاریخچه بازیهای دو تیم

تسنیم نوشت: نفت تهران در شرایطی میزبان ذوب‌آهن است که در این ۳ فصل گذشته هرگز موفق به کسب برد در مقابل حریف اصفهانی خودش نشده است.

 شاید هیچ دو تیمی به اندازه ذوب‌آهن و نفت تهران در این چند سال اخیر طعم بازی در مقابل یکدیگر را چه در جریان مسابقات لیگ و چه در چهارچوب رقابت‌های جام حذفی نچشیده باشند.

اما سیزدهمین بازی 2 تیم نفت تهران و ذوب‌آهن در جریان مسابقات لیگ برتر در حالی عصر پنج‌شنبه برگزار می‌شود که دو تیم نسبت به آخرین بازی خودشان در مقابل یکدیگر با تغییر و تحولاتی بر روی نیمکت‌هایشان روبه‌رو شده‌اند و دیگر خبری از سرمربیان سال گذشته آنها نیست.

البته باید به این مسئله هم اشاره کرد که ذوب‌آهن در بازی‌های مستقیم در برابر نفت تهران عملکرد بسیار خوبی داشته و همین موضوع شانس پیروزی دوباره این تیم در خانه نفت را بالا برده است. رقابت ذوب‌آهن و نفت تهران حتی به فینال جام حذفی هم رسیده و دو سال قبل این ذوب‌آهن بود که موفق شد با شکست نفت به عنوان قهرمانی جام حذفی دست پیدا کند.

اما در تاریخ لیگ برتر و از ابتدای لیگ دهم که نفت تهران با حسین فرکی در لیگ حاضر شد این دو تیم 12 بار در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. در این مسابقات ذوب‌آهن شرایط بهتری نسبت به حریف خودش داشته و در بیش از نیمی از مسابقات یعنی در 7 بازی به عنوان تیم پیروزی از زمین خارج شده است و نفت هم در 2 مسابقه توانسته ذوب‌آهن را شکست دهد. 3 بازی هم حاصلی به جز تساوی به همراه نداشته است.

خط آتش ذوب‌آهن 16 گل به نفت زده و در مقابل نماینده فوتبال تهران هم هنوز گل‌هایشان در مقابل ذوب‌آهن دو رقمی نشده وروی عدد 9 مانده‌اند. آخرین مسابقه این دو تیم هم در دور برگشت فصل گذشته بود که ذوب‌آهن بعد از کسب 5تساوی متوالی در رقابت‌های لیگ در تهران به دیدار نفت رفت و با تک گل امیراحمد کامدار حریف خودش را شکست داد.

البته ذوب‌آهن یک رکورد قابل توجه هم در مقابل حریف خودش به جا گذاشته و در طی 3 فصل گذشته هرگز رنگ باخت در مقابل نفت را ندیده است تا این بار هم مجتبی حسینی به دنبال ثبت چهارمین فصل بدون شکست باشد.

تاریخچه بازی‌های ذوب‌آهن و نفت تهران

لیگ دهم

ذوب‌آهن2- نفت تهران صفر
گل‌ها: سید محمد حسینی2گل(ذوب‌آهن)

نفت تهران یک- ذوب‌آهن2
گل‌ها: مهدی رجب‌زاده و سید محمد حسینی(ذوب‌آهن)،مرتضی پورعلی گنجی(نفت)

لیگ یازدهم

ذوب‌آهن یک- نفت تهران یک
گل‌ها: محمدقاضی(ذوب‌آهن)،مجتبی زارعی(نفت)

نفت تهران صفر- ذوب‌آهن یک
گل: سیامک کوروشی گل به خودی(ذوب‌آهن)

لیگ دوازدهم

نفت تهران یک- ذوب‌آهن صفر
گل: یعقوب کریمی(نفت)

ذوب‌آهن صفر- نفت تهران یک
گل: مهدی خیری

لیگ سیزدهم

ذوب‌آهن3- نفت تهران2
گل‌ها: مهدی رجب‌زاده، روح‌الله عرب، اسماعیل فرهادی (ذوب‌آهن) علی قربانی و احمد آل نعمه(نفت)

نفت تهران صفر- ذوب‌آهن یک
گل: محسن بیاتی‌نیا(ذوب‌آهن)

لیگ چهاردهم

نفت صفر-ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن5-نفت تهران3
گل‌ها: کاوه رضایی 3گل، هادی محمدی، دانیال اسماعیلی‌فر(ذوب‌آهن) کمال کامیابی‌نیا، امیر ارسلان مطهری و حسین ابراهیمی برای نفت

لیگ پانزدهم

ذوب‌آهن صفر - نفت تهران صفر

نفت صفر - ذوب‌آهن یک
گل: احمد امیرکامدار برای( ذوب‌آهن)

جام حذفی فصل93-92

ذوب‌آهن یک - نفت تهران صفر
گل: محسن بیاتی نیا(ذوب‌آهن)

فینال جام حذفی94-93

نفت تهران یک - ذوب‌آهن 3
گل‌ها: وحید امیری(نفت)، قاسم حدادی‌فر، مهدی رجب‌زاده و کاوه رضایی (ذوب‌آهن)

 

۴۸

کد خبر 591905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =