مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: زائران حسینی از پرداخت عوارضی آزاد راه ساوه به همدان معاف شدند.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ محمدرودباری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان که در جلسه ستاد هماهنگی ویژه زائران اربعین حسینی، با حضور مدیران شرکت های مسافربری و انجمن های صنفی رانندگان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: امسال همدان برای هرچه بهتر برگزاری آیین اربعین و پذیرایی از زائران حسینی به عنوان استان معین به کمک استان ایلام خواهد رفت.


وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود مدیران دستگاه های اجرایی استان عضو کمیته حمل و نقل و سوخت امکانات و تجهیزات لازم را برای رفاه حال زائران حسینی را فراهم کنند.


رودباری تصریح کرد: در ایام اربعین حسینی مرکز مدیریت راه ها باید به صورت شبانه روزی فعال باشد و از طریق ارتباطات تلفنی و بی سیم موانع موجود در سطح راه ها را شناسایی و درصدد رفع آن برآیند.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان یادآور شد: این اداره کل با همکاری پليس راه استان، گشت‌های ۲۴ ساعته راهداری، اورژانس، امداد خودرو، هلال احمر و... آمادگی لازم را برای تامین ایمنی زائران دارند.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی را نماد وحدت شیعه و سنی دانست افزود: عزت و شرف و آبروی ما در دنیای اسلام به برکت مکتب امام حسین(ع) است، انقلاب و زندگی ما و همچنین شهادت‌طلبی ما برگرفته از مکتب امام حسین(ع) است.


رودباری در آخر گفت: طی چند سال اخیر مردم عراق خدمات بی شائبه ی به زائران ارائه دادند و این در حالیست که انتظار می رود در ایام اربعین عوامل اجرایی در آزاد راه کربلا از وسایل نقلیه عبوری به عتبات عالیات عوارضی دریافت نکنند.

 

46

 

کد خبر 592042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =