یک وکیل قلابی که ده ها میلیون تومان کلاهبرداری کرده است از سوی پلیس تهران بازداشت شد.

به گزارش ایسکانیوز بانویی جوان ، پنجم بهمن 88 به شعبه نهم دادسرای ناحیه 10 (هاشمی) تهران رفت و دادخواستی به بازپرس «حمیدرضا بهرامی» ارایه داد.
وی اظهار داشت : دو سال پیش به خاطر اختلاف ملکی ، پرونده ای حقوقی در یکی از محاکم قضایی داشتم و مشکلم حل نمی شد.پارسال یکی از همکلاسی هایم که در جریان ماجرا بود گفت وکیل خوبی به نام «حمید» می شناسد و او را به من معرفی کرد.
شاکیه اضافه کرد : چند بار در رابطه با پرونده ام با «حمید» ملاقات داشتم و او پیگیر اختلاف ملکی بود.«حمید» کارت ویزیت وکالت چاپ کرده بود و من کاملا به این مرد خوش ظاهر ، اعتماد کرده بودم.
وی افزود : «حمید» که در کارش خیلی جدی به نظر می رسید مبالغی را به عنوان حق الوکاله از من گرفت.همچنین به درخواست او مبالغ دیگری تحت عناوین مختلف از جمله واریز به حساب دادگستری پرداختم که جمع پولها به 100 میلیون تومان می رسد.
زن جوان توضیح داد : «حمید» بعد از گرفتن این پولها تماس هایش را محدود کرد و به تدریج به تلفن من هم پاسخ نداد.همکلاسی ام هم که «حمید» را به من معرفی کرده بود جواب تلفن هایم را نمی داد و سرانجام فهمیدم دست آنان در یک کاسه است و کلاه گشادی بر سرم گذاشته اند.
پرونده به دستور بازپرس «بهرامی» به پایگاه پنجم آگاهی تهران بزرگ فرستاده و تحقیق تخصصی آغاز شد.گزارش ایسکانیوز می افزاید ، کارآگاهان با دریافت مشخصات مجرم فراری پی بردند وی پیش تر
به خاطر کلاهبرداری و قاچاق عتیقه بازداشت شده بود.
ماموران با کشف سرنخ به ردیابی «حمید» پرداختند و سرانجام وی را طی عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.وکیل قلابی وقتی رو در روی شاکیه قرار گرفت به کلاهبرداری 100 میلیون تومانی اعتراف کرد و روانه بازداشتگاه شد.
در همین رابطه رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت اعلام کرد : با توجه به این که «حمید» کارت جعلی ویزیت برای خود چاپ کرده بود بعید نیست از شهروندان فریب خورده دیگری کلاهبرداری کرده باشد.به همین دلیل بازپرس «بهرامی» از رسانه ها خواست تصویر بدون پوشش چهره مجرم را منتشر کنند تا سایر شاکیان احتمالی ، وکیل قلابی را شناسایی کنند.
سرهنگ «علی اکبر اسدی» اظهار داشت : شاکیان می توانند برای پیگیری موضوع به پایگاه پنجم آگاهی در خیابان «وحدت اسلامی» و یا شعبه نهم دادسرای ناحیه 10 مراجعه کنند.شماره تلفن 51055464 و 51055138 نیز پاسخگوی آنان خواهد بود

کد خبر 59211

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =