میزان نوشت: میزان نوشت: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نظام بانکی هیچ محدودیتی در تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط ندارد، گفت: در پایان امسال هیچ واحد تولیدی وجود نخواهد داشت که بر اثر عدم تامین سرمایه در گردش نتواند به تولید و فعالیت خود ادامه دهد.

ولی الله سیف گفت: اهتمام نظام بانکی برای تقویت بنیه اقتصادی استان ها و از جمله استان مرکزی است چرا که اختصاص بهینه منابع نظام بانکی به رشد و توسعه در استان های کشور منجر می شود و اشتغالزایی را به همراه دارد.
سیف در پاسخ به این ابهام که چرا منابع و مصارف بانک ها در استان ها همخوانی ندارد، گفت: برخی از طرح های استانی از طریق شعب مرکزی بانک ها در تهران تامین مالی می شود و این موضوع در آمار استان ها قید نمی شود. بنابراین این ابهام به وجود می آید که منابع و مصارف بانک ها در استان همخوانی ندارد. بانک های کشور باید این موضوع را مدنظر قرار دهند تا بتوانیم نمایی کامل از منابع و مصارف بانکی در استان ها ارائه دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به تامین مالی بیش از 9230 میلیارد تومانی برای 12 هزار و 361 بنگاه کوچک و متوسط در سراسر کشور تا امروز، افزود: در استان مرکزی نیز از ابتدای سال تاکنون 271 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار 357 بنگاه کوچک و متوسط قرار گرفته است.

رئیس شورای پول و اعتبار با تاکید بر اینکه نظام بانکی هیچ محدودیتی در تامین مالی بنگاه های کوچک و متوسط ندارد، خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در سال جاری با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و سال اقتصاد مقاومتی، بنگاه های کوچک و متوسط را از برخی عوامل بازدارنده برای اعطای تسهیلات مستثنی کرد تا در پایان سال جاری هیچ واحد تولیدی وجود نداشته باشد که بر اثر عدم تامین سرمایه در گردش نتواند به تولید و فعالیت خود ادامه دهد.

وی درخصوص نحوه اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط گفت: منابع نظام بانکی باید در جایی به مصرف برسد که به تولید و اشتغال پایدار منجر شود.

سیف از کارگروه رفع موانع تولید در استان ها خواست تا به نظام بانکی کمک کنند تسهیلات در مسیر درست اعطا شده و اجازه هدررفت منابع نظام بانکی داده نشود.
22535

کد خبر 592295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =