به گفته مدیرعامل شرکت پتروپارس ، واگذاری پتروپارس منتفی نشده اما وزارت نفت فعلا به دلیل پروژه ها و مسوولیت های این شرکت صلاح نمی داند پتروپارس فعلا واگذار شود .

براساس اظهارات غلامرضا منوچهری در جمع خبرنگاران ، موضوع واگذاری شرکت پتروپارس به بخش خصوصی منتفی نشده است ولی مناقصه‌ای که سال گذشته انجام شد، با وجود انتخاب برنده، باطل شد و نظر وزارت نفت این است که با توجه به پروژه‌ها و مسوولیت‌های شرکت پتروپارس، واگذاری این شرکت در زمان کنونی به صلاح نیست.

وی همچنین از درخواست 90 میلیون دلاری ونزوئلا از ایران در جهت توسعه  میدان دوبوکوبی این کشور خبرداد وافزود:هم اکنون در حال مذاکره هستیم تا یا این مبلغ را به صورت قسطی پرداخت کنیم یا میزان آن را کاهش دهیم.

مدیرعامل پتروپارس با یادآوری اینکه به دلیل اینکه منتظر بودیم در سفر رئیس جمهور این قرارداد اجرا شود ولی نهایی نشد در نتیجه انجام آن طولانی شده است، گفت: در این راستا انتظار داشتیم دو طرف به گونه‌ای روی مبلغ توافق کنند تا فشار زیادی به پتروپارس وارد نشود که هنوز توافق نهایی انجام نشده است.

منوچهری همچنین در مورد مشارکت پتروپارس در طرحهای نفت و گاز ونزوئلا، بیان داشت: هم اکنون در طرح توسعه میدان نفتی آیاکوچو هنوز مذاکرات منتفی نشده است.

 

کد خبر 59408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =