رئیس پلیس فتا گلستان در خصوص اخاذی و کلاهبرداری در فضای مجازی به خانواده‌ها هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، سرهنگ"حبیب‌الله رجبلی" با اشاره به این‌که مجرمان با حضور در شبکه‌های اجتماعی، چت‌روم‌ها و سایت‌های دوستیابی اقدام به برقراری ارتباط دوستی و اعتماد سازی با دیگر اعضاء شبکه نموده و با جعل عنوان، اقدام به اخاذی و کلاهبرداری می کنند، به شهروندان هشدار داد که مراقب اخاذان اینترنتی باشند.

وی افزود گفت: اخاذان اینترنتی با اعتماد سازی کامل و برقراری ارتباط دوستی اقدام به سرقت تصاویر فیلم‌ها و اطلاعات شخصی قربانی نموده و به‌وسیله اطلاعات به دست آمده اقدام به اخاذی و یا خواسته‌های نامشروع با استفاده از شیوه تهدید و هتک حیثیت می‌کنند.

این مقام انتظامی در ادامه با تأکید بر نظارت بیش از پیش والدین بر عملکرد و رفتارهای فرزندان خود، افزود: اگر والدین در این زمینه دقت لازم را نداشته باشند باعث ایجاد اختلالاتی شده که وسایل ارتباط جمعی به سرعت آن را پر می‌کنند.

سرهنگ رجبلی همچنین تصریح‌کرد: کاربران اینترنتی به‌ویژه بانوان از اعتماد کردن به افراد ناشناس در فضای مجازی جداً خودداری کنند.

وی گفت: از قرار دادن اطلاعات شخصی اعم از عکس، فیلم، شماره تماس و ... در فضای مجازی حتی به صورت دسترسی محدود هم جداً خودداری نمایند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گلستان با تأکید بر خودداری از قرار دادن رمز عبور ایمیل خود در اختیار دیگران، گفت: به هیچ عنوان رمز عبور ایمیل خود را در اختیار دیگران حتی نزدیکان خود قرار ندهید.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ رجبلی در خصوص سرویس وب کم نیز توصیه کرد: حتی‌الامکان اتصال وب‌کم سیستم خود را قطع و فقط در مواقع لزوم با پوشش مناسب البسه آن هم در اتاق‌های گفت‌وگو خصوصی وصل نمایند.

 

 

4242

کد خبر 594887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =