علت استفاده از تصویر کیارستمی در پوستر یک جشنواره چیست؟

دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران علت استفاده از تصویر عباس کیارستمی فیلمساز بزرگ سینمای ایران و جهان را بر روی پوستر این جشنواره توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پوستر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران براساس طرحی از فرید فرخنده‌کیش، عکس ساسان توکلی فارسانی و اجرای فریبا شفیعی طراحی شده است.

فرخنده‌کیش، دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درباره علت استفاده از تصویر عباس کیارستمی بر روی پوستر این دوره از جشنواره گفت: «سال گذشته مجموعه‌ای از آثار شاگردان کیارستمی به عنوان یکی از بخش‌های جنبی جشنواره سی و دوم به نمایش درآمد و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار بود در جشنواره سی وسوم بزرگداشت و مرور آثار کوتاه عباس کیارستمی برگزار شود که متاسفانه درگذشت ناگهانی این هنرمند بزرگ، جشنواره فیلم کوتاه و علاقه مندان به سینمای کیارستمی را از این افتخار محروم کرد.»

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران افزود: «پیش از درگذشت کیارستمی قرار بود از تصاویر یکی از فیلم‌های ایشان به عنوان پوستر جشنواره سی و سوم استفاده کنیم و بر همین اساس با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصویر فیلم «نان و کوچه» را انتخاب کردیم. اما پس از درگذشت این فیلمساز شهیر ترجیح دادیم به جای استفاده از تصویر این فیلم، از عکس خود ایشان به عنوان قدردانی و پاسداشت از این هنرمند فقید استفاده کنیم.»

فرخنده‌کیش ادامه داد: «ساسان توکلی فارسانی مجموعه‌ای از عکس‌های عباس کیارستمی در اختیار داشت که با همفکری خود او یکی از بهترین عکس ها برای استفاده بر روی پوستر جشنواره انتخاب شد و فریبا شفیعی نیز آن را طراحی کرد.»

فرخنده‌کیش درباره همخوانی برنامه های جشنواره سی و سوم فیلم کوتاه تهران با پوستر این جشنواره گفت: «به پاس یک عمر تلاش موثر عباس کیارستمی در سینما و بخصوص کارنامه درخشان او در حوزه فیلم کوتاه و تجربی، نشان ویژه کیارستمی از این دوره به جوایز جشنواره فیلم کوتاه تهران اضافه شده است. این نشان به افراد شاخص و تاثیرگذار سینما به ویژه سینمای کوتاه اهدا می شود. همچنین یکی از شب های جشنواره سی و سوم به نام «شب کیارستمی» نامگذاری شده است که در این بخش آثار کوتاه او با حضور علاقه مندان و شاگردانش به نمایش در می‌آید.»

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان به دبیر فرید فرخنده کیش برگزار می شود.

5858

کد خبر 595054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =