دبیرکل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در همدان گفت: باید برنامه ریزی گسترده‌ای برای حضور مردم و استفاده از ظرفیت‌های مردمی شود چرا که تجربه ثابت کرده است حضور مردم سبب موفقت طرح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ حجت الاسلام سید احمد زرگر، که در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق و با تاکید بر اینکه پس از تصویب قانون امربه معروف و نهی از منکر ظرفیت های خوب در کشور ایجاد شده است خاطرنشان کرد: تمامی افرادی که دست به دست هم دادند تا امر به معروف و نهی از منکر در استان همدان اجرایی شود در محضر خداوند متعال ماجور هستند.

دبیرکل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور استفاده از ظرفیت‌های مردمی در این عرصه را مهم برشمرد و ابراز کرد: در تعالیم دین اسلام و روایات نیز به حضور مردم در این عرصه توجه بسیاری شده است.

وی با اشاره به اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر با 22 سال تاخیر به تصویب رسیده است گفت: اگرچه این قانون با تاخیر بسیار به تصویب رسید اما این تاخیر سبب شد تا با ارزیابی‌های مکرر خلاهای قانونی و معایب آن برطرف شود.

زرگر با تاکید بر اینکه ما تلاش کرده‌ایم در این قانون آنچه که مد نظر اسلام است اجرایی شود بیان کرد: در حال حاضر به گفته کارشناسان قانون فعلی که به تازگی به تصویب رسیده است قانون خوبی است.

وی با تشریح بیانات امام(ره) و مقام معظم رهبری درباره مردمی کردن امر به معروف و نهی از منکر افزود: باید برنامه ریزی گسترده‌ای برای حضور مردم و استفاده از ظرفیت‌های مردمی شود چرا که تجربه ثابت کرده است حضور مردم سبب موفقت طرح می‌شود.

دبیرکل ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: برای حضور گسترده مردم در این عرصه تیم‌هایی در قالب محله محور، ناحیه محور و منطقه محور امر به معروف و نهی از منکر را اجرایی می‌کنند.

وی با برشمردن مراحل امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: در یک تحقیق میدانی اگر چه مردم امر به معروف و نهی از منکر را واجب می‌دانستند اما یا بستری برای عملی کردن آن و یا توانایی بیان آن را نداشتند به همین دلیل اجرای تذکر کتبی در دستور کار قرار گرفت.

 

46

 

کد خبر 595734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
    3 0
    به ازدواج جوانان کمک کنید و جامعه را نجات دهید نیازی به این قانونها نیست