اقتصادنیوز به نقل از یورونیوز نوشت: بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا در آخرین نشست خود پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سیاست‌های پولی خود تغییر و تحولی ایجاد نکرد.

سیاستگذاران فدرال‌رزرو به رهبری جانت یلن، استراتژی آرام نگه داشتن بازار پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سه شنبه آینده را در دستور کار قرار داده اند.

کارشناسان این تصمیم بانک مرکزی را پیش بینی کرده بودند. مشخص شدن نتیجه انتخابات تاثیر مستقیمی روی جهت‌گیری‌های این نهاد خواهد داشت.

جرمی استرچ، کارشناس بانک کانادایی «سی آی بی سی» در این رابطه گفت: «ابتدا باید در انتظار نتیجه انتخابات بود. تاثیر انتخابات برروی سیاستهای پولی بانک مرکزی آمریکا انکار ناپذیر است. حتی اگر بانک مرکزی خود را نهادی غیرسیاسی معرفی کند. بررسی آمار و ارقام از وجود پویایی و رشد کافی برای افزایش نرخ بهره این نهاد در آینده حکایت دارد.»

بانک مرکزی آمریکا ۱۳ و ۱۴ دسامبر سال جاری یعنی پس از مشخص شدن رئیس جمهور جدید این کشور نشست دو روزه خود را برگزار خواهد کرد. در این اجلاس درباره تغییر و یا عدم تغییر در سیاستهای پولی اتخاذ تصمیم خواهد شد.

بانک مرکزی برای تحول در سیاستهای پولی خود بویژه نرخ بهره، معیارهایی از جمله نرخ تورم و حجم اشتغالزایی را در نظر می گیرد. نرخ بهره این نهاد در حال حاضر بین ۰.۲۵ تا نیم درصد است.

22339

کد خبر 596965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =