جعبه هوشمند تویوتا موبایل شمارا تبدیل به سوئیچ خودرو می‌کند / عکس

سازنده ژاپنی جعبه هوشمندی را ساخته که می‌توان از طریق آن گوشی هوشمند را تبدیل به سوئیچ خودرو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، هم‌زمان با سرمایه‌گذاری تویوتا در سرویس به اشتراک‌گذاری خودرو در سان فرانسیسکو به نام Getaround این کمپانی جعبه هوشمندی را در خودروهای اجاره‌ای قرار داده تا از طریق یک اپلیکیشن وسط بتوان قفل خودروی موردنظر را باز و بسته کرده و همچنین از طریق آن بتوان خودرو را روشن کرد.

این جعبه ابداعی فعلاً در خودروهای جدید به اشتراک گذاشته‌شده برای تاکسی‌سرویس Getaround استفاده می‌شود و معلوم نیست چه زمانی در سایر خودروها بکار گرفته می‌شود.

جعبه هوشمند در دشابورد و بدون ابزار اضافی نصب می‌شود و اجاره‌کننده خودرو باید اپ موردنظر را روی گوشی خود نصب کند و پس از اجرا کردن، اپ موردنظر به سرویس کلود تویوتا وصل شده و پس از پرداخت، بر اساس نوع اجاره کد مخصوص را برای اجاره‌کننده خودرو می‌فرستد و بدین ترتیب اجاره‌کننده از روی جی‌پی‌اس محل خودرو را پیداکرده و آن را با کد مخصوص روی گوشی باز می‌کند.

باز و بسته کردن خودرو از طریق بلوتوث گوشی فعال می‌شود و کد مخصوص فقط در زمان اجاره فعال خواهد بود و اگر راننده بخواهد از طریق اپ مدت اجاره را تمدید می‌کند.

از ژانویه سال آینده خودروهای تویوتاپریوس و لکسوس می‌توانند از این جعبه هوشمند در سان فرانسیسکو و از طریق سرویس به اشتراک‌گذاری خودروی Getaround استفاده کنند.
 

5656

کد خبر 597234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =