ایسنا نوشت: بشار اسد در مصاحبه اخیر خود با روزنامه ساندی تایمز به شرح مسائلی پرداخت و اظهار داشت: سوریه ملک شخصی من یا خانواده‌ام نیست.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی که روز یکشنبه منتشر شد، گفت، هیچ هواپیما یا کشتی شخصی ندارد و به خارج سفر نمی‌کند و مثل همیشه همان کاری را که در طول زندگی‌اش برای سپری کردن تعطیلاتش می‌کرده، انجام می‌دهد یعنی تعطیلاتش را در سواحل سوریه سپری می‌کند.

وی افزود:‌من خانواده و دوستانی دارم و دوستان من همان دوستان دوران مدرسه‌ام هستند.

وی گفت: شخصا برای من راحت‌تر بود که بروم و از زندگی‌ام لذت ببرم اما من به دنبال منافع و سود خودم نیستم. من تنها مسئولیتم را دنبال می‌کنم. مسئولیت هر آنچه که در کشورم در جریان است را شخصا برعهده می‌گیرم. اما حضور من در پست ریاست جمهوری هدف شخصی‌ام نیست. قبل از هر چیز باید رئیس‌جمهور به قانون اساسی پایبند باشد و دوره ریاست‌جمهوری‌اش را در شرایط عادی به پایان برساند اما شرایط الان عادی نیست.

اسد ادامه داد: این جنگ است و تو فرمانده کلی باید ارتش خود را در درگیری‌ها با هدف دفاع از کشورت هدایت کنی. این زمان مناسبی برای رفتن نیست.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد: سوریه ملک شخصی من یا خانواده‌ام نیست. نمی‌گویم قدرت را به پسرم یا یکی از نزدیکان و اقوامم محول می‌کنم. سوریه کشوری است که براساس قانون اساسی عمل می‌کند که به ملت بازمی‌گردد نه به یک شخص تنها.

وی در پاسخ به سوالی درباره تصمیم درگیری‌های مسلحانه در سوریه دست کیست؟ روسیه یا سوریه، گفت:‌طبعا ما تصمیم گیرنده هستیم. نظامیان روس ۶۰ سال است که در سوریه هستند و سیاست خود را بر اساس دو محور اخلاق و قانون بین‌الملل دنبال می‌کنند. روس‌ها تلاشی برای مداخله در امور داخلی سوریه ندارند و می‌دانستند که سوریه در مسیر خود برای مبارزه با تروریسم در حال شکست خوردن است لذا برای کمک به ما وارد عمل شدند.

52310

کد خبر 598239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =