پرتاب قدرتمندترین ماهواره عکس‌برداری جهان/عکاسی با وضوح بالا از فاصله ۶۴۰ کیلومتری زمین

گروه صنعتی «یونایتد لانچ آلاینس» ماهواره «WorldView 4» را به فضا پرتاب کرد. این ماهواره قرار است تصاویری کم‌نظیر و با کیفیت بالا از کره زمین را برای دانشمندان ارسال کند.

این ماهواره که توسط «دیجیتال گلوب» ساخته شده است، قابلیت عکس‌برداری با وضوح خیلی بالا را از فاصله 640 کیلومتری و در حین حرکت با سرعت 17 هزار متر در ثانیه‌ای دارد.

این ماهواره میزان پوشش اطلاعاتی دیجیتال‌گلوب را که تا پیش از این 80 پتابایت (80 میلیون گیگابایت) بود، دو برابر افزایش خواهد داد. قرار بود که دو ماه پیش این ماهواره به فضا پرتاب شود، اما به دلیل داشتن قطعات زیادی که این ماهواره برای مونتاژ داشته است، پرتاب آن به تاخیر افتاد و البته این تاخیر، دردسرهایی برای گروه یونایتد لانچ آلاینس به همراه داشت زیرا پس از چند روز، آتش‌سوزی عظیمی در نزدیکی سکوی پرتاب موشک اتفاق افتاد که مهار آن چند هفته طول کشید.


گفتنی است که هم‌اکنون شرکت‌هایی مثل Orbital Insight و مراکز تحقیقاتی از قبیل SpaceNet، آمادگی خود را برای دریافت تصاویر این ماهواره اعلام کرده‌اند. این شرکت‌ها عکس‌های ماهواره‌ای را برای استفاده در پروژه‌های یادگیری ماشینی خود نیاز دارند.

۵۴۵۴

کد خبر 600606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =