ایرنا نوشت:وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از موافقت اپراتورهای عراق با تخفیف ارتباطات بین الملل برای 10 روز جهت زایران اربعین حسینی خبر داد.

 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه با صدور اطلاعیه ای با اشاره به مطرح شدن برخی مسائل در بعضی رسانه ها درباره تعرفه ارتباطات زائران اربعین حسینی افزود: بر اساس توافق دو کشور مقرر شده بود تا تعرفه ارتباطی به مدت یک ماه با 50 درصد تخفیف اعمال شود.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شانزدهم آبان ماه امسال پس از دیدار با همتای عراقی خود گفت: تعرفه مکالمه بین ایران و عراق از فردا(هفدهم آبان ماه) به مدت یک ماه 50 درصد کاهش می یابد.

وی افزود: عراق نیز تعرفه ها را کاهش می دهد تا زائران بتوانند از این مزیت استفاده کنند.

اطلاعیه وزارت ارتباطات اضافه می کند:اپراتورهای عراقی در نهایت با تخفیف ارتباطات بین الملل به مدت 10 روز ( یک هفته قبل از اربعین و سه روز پس از آن ) موافقت کرده اند.

در ادامه اطلاعیه مزبور آمده است:وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همه تعهدات خود را در این زمینه به طور کامل اجرایی کرده و به توافق انجام شده پایبند است.

«کاظم حسن الراشد» وزیر ارتباطات عراق نیز شانزدهم آبان ماه امسال در دیدار با محمود واعظی گفت: تسهیلات لازم برای ارتباط زائران اربعین بویژه رومینگ و اینترنت فراهم شده است.

وی افزود: زائران اربعین از نظر ارتباطی با مشکل مواجه نخواهند شد.

الراشد گفت: خط ارتباطی بین ایران و عراق ایجاد شده است و اپراتورهای عراقی آمادگی دارند تا کاهش تعرفه توافق شده با وزارت ارتباطات ایران را اعمال کنند.

طبق توافق دو کشور، قرار بود تعرفه مکالمه بین ایران و عراق از دوشنبه 17 آبان به مدت یک ماه 50 درصد کاهش یابد.

الراشد ادامه داد: همه وزارت خانه های عراق با حمایت نخست وزیر این کشور خود را برای پذیرایی از زائران ایرانی آماده کرده و تسهیلات لازم را فراهم کرده اند.

 

3535

کد خبر 602015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =