تسنیم نوشت: گروه حرفه‌ای کوهنوردی مالزیایی که در کارنامه خود صعود به اورست و کلیمانجارو را داشتند اسیر صعود دماوند شدند، بطوریکه از روز پنجشنبه ۴ آذر هنوز دو نفر از مفقودان این گروه کوهنوردی پیدا نشدند.

از اواخر هفته گذشته گروهی از کوهنوردان مالزیایی در ارتفاعات دماوند دچار حادثه و درماندگی شدند که با کمک امدادگران هلال احمر به آنان امدادرسانی صورت پذیرفت.

در این رابطه مرتضی سلیمی - رئیس سازمان امداد و نجات نیز به تسنیم عنوان کرد: طی عملیات امدادرسانی بسیار سخت و دشوار 8 نفر از این کوهنوردان در شریط وخیم نجات یافتند، به‌طوری‌که نیروهای امدادی برای رساندن این افراد به مکان‌های امن خودشان دچار سرمازدگی شدند و هنوز جست‌وجوی دو مفقودی از این اتباع خارجی ادامه دارد.

در این رابطه سید مصطفی مرتضوی - سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه از روز پنجشنبه 4 آذر با اطلاع از مفقود شدن دو کوهنورد مالزیایی عملیات جستجو و نجات شروع و در چند مرحله ادامه یافته است، به تسنیم عنوان کرد: حتی بر دلیل این رخداد سفیر مالزی به همراه خانواده کوهنوردان با رئیس سازمان امداد و نجات دیداری داشت و حتی از برخی مسیرهای کوه دماوند نیز بازدید به عمل آوردند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه این دو کوهنورد مالزیایی پیدا نشدند، بیان داشت: این کوهنوردان مالزیایی از کوهنوردان حرفه ای بودند که در کارنامه خود صعودهای اورست و کلیمانجارو را داشتند ولی متاسفانه در صعود زمستانی به دماوند دچار حادثه شدند.

 

4242

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 606742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =