بررسی مشکلات محله فردوسی در کمیته نظارت شورای شهر/ از تاریکی خیابان‌ها تا کمبود بودجه مدارس متقین

مشکلات قلب تهران، یعنی محله فردوسی روی میز کمیته نظارت شورای شهر قرار گرفت و شورایاران به بیان مشکلات اهالی این محله پرداختند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کمیته نظارت کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران که هر هفته به یکی از محلات مراجعه و مشکلات را با حضور مردم و شورایاران بررسی می کند، این هفته به منطقه 12 رفت و به بررسی خواسته های شورایاری، هیئت امنا و اهالی محله فردوسی پرداخت.
محله ای که درحال حاضر با نام محله فردوسی شناخته می شود یکی از محلات قدیمی تهران است و با توجه به اماکن گردشگری موجود در محله همچون باغ ملی، دروازه دولت، موزه جواهرات ملی و... اهمیت توجه به مسئله فرهنگ و ترویج آن علاوه بر رشد صنعت گردشگری دارای اهمیت ویژه برای شناخت فرهنگ و تمدن ایران به جهان محسوب می شود.
در این نشست تسریع در روند احداث و واگذاری ساختمان سرای محله یکی از مهمترین درخواست های شورایاری، هیئت امناء و اهالی محله عنوان شد. در سال 93 ساختمانی را با عنوان سرای محله قرارداد بستند و بعد از تحویل گرفتن آن در مرداد ماه 95، مسئولین وقت این ساختمان را در اختیار نهاد دیگری قرار دادند.
از آنجایی که حفظ میراث فرهنگی کشور به اندازه ترویج فرهنگ و تاریخ ایرانی اسلامی به جوامع مختلف حائز اهمیت است و بافت تاریخی و فرهنگ کشورها جزئی از هویت اجتماعی هر قوم و کشوری محسوب می شوند لذا باید نیاز به حفظ آثار، مرمت و زیباسازی منظر شهری از سوی دولت و شهرداری مورد توجه قرار گیرد.
همچنین وجود مدرسه متقین در این محله از پایتخت امر مهمی است. مدرسه دخترانه و پسرانه متقین، در سال 1317 با خدماتی همچون غذا، پوشاک و سرویس رفت و برگشت رایگان به ایتام کار خود را آغاز کرد ولی در حال حاضر با مشکلات مالی روبرو است. تجهیز و نوسازی این مدرسه جهت ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به ایتام به منظور افزایش سطح علمی و آموزشی عزم جدی و اراده ای راسخ می طلبد.
شورایاران همچنین تأمین روشنایی کافی در معابر و کوچه های محله را یکی از خواسته های اهالی برشمردند. به دلیل بافت تجاری محله در ساعاتی از شب، نبود نور کافی و تاریکی در معابر محلی مشکلاتی را برای تردد اهالی ایجاد کرده است.
در ادامه این نشست، احداث بوستان و فضای سبز، پارکینگ طبقاتی، مجموعه ورزشی چند منظوره و کتابخانه از دیگر خواسته های شورایاری، هیئت امنا و اهالی محله عنوان شد.
به گفته رئیس کمیته نظارت شورای شهر کلیه مشکلات و خواسته های اهالی محله فردوسی از شورایاری و هیئت امناء محله اخذ شد و مکاتبات لازم با شهردار تهران، معاونت های مربوطه و دستگاه ها و ارگان های ذی ربط صورت پذیرفت و همچنین کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران پیگیری لازم را به منظور رفع مشکلات مطروحه به عمل خواهد آورد.

 

 

46231

 

کد خبر 606910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =