مهر نوشت: دبیرکل اتحادیه عرب در موضعی غیرمنتظره ضمن انتقاد شدید از سیاست های ترکیه در قبال سوریه و عراق، تصریح کرد: آنکارا اجازه عبور هزاران جوان غربی از خاک خود به سوریه و عراق را داد.

به گزارش شبکه خبری العالم، «احمد ابوالغیط» با مطرح کردن این موضوع در مصاحبه ای مطبوعاتی، تصریح کرد: ترکیه اجازه حضور داعش در سوریه را داد اما شَر این گروه دامن خود ترکیه را گرفت و عناصر این گروه علیه خود ترکیه اقدام کردند.

ابوالغیط تصریح کرد: ترکیه هنوز آگاه نشده است که تروریسم از طریق پسران و دخترانِ جوانِ ماجراجویی که به سوریه و عراق رفتند، بار دیگر دامنش را خواهد گرفت.

وی افزود: داعش به عنوان یک نیروی نظامی در مسیر افول و نابودی حرکت می کند اما داعش ممکن است سالها در شهرها به صورت هسته های کوچک غیرفعال باقی بماند، و فکر نمی کنم بزودی پایان خواهد یافت.

ابوالغیط با اشاره به وجود سلاح های فراوان مناطق تحت کنترل داعش افزود: داعش قادر به آتش زدن چاههای نفت است و برای تولید ۱۰ هزار بشکه نفت در روز و انتقال آن به ترکیه برای فروش نیاز به وسایل و تاسیساتی نظیر یک کشور ندارد.

وی تصریح کرد: ابوبکر بغدادی فردی نظیر ابو مصعب الزرقاوی است که در تونل های زیرزمینی زندگی می کند.

گفتنی است، اتخاذ این مواضع از سوی دبیرکل اتحادیه عرب در حالی است که این اتحادیه همواره مواضعی خلاف منافع و مصالح کشورهایی نظیر سوریه و عراق اتخاذ کرده است.

52311

کد خبر 606981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =