رخشان بنی‌اعتماد کارگردان سینمای ایران، از مستند «کارستان» به عنوان اثری مهم در سینمای مستند یاد کرد و از مخاطبان خواست فرصت تماشای آن را از دست ندهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مستند «کارستان» که شامل شش مستند ساخته محسن عبدالوهاب،‌ شیرین برق‌نورد، مهناز افضلی، بهرام عظیم‌پور و مهدی گنجی است در جشنواره سینما حقیقت روی پرده خواهد رفت. جشنواره‌ای که از چهاردهم آذرماه کار خود را آغاز می‌کند.

بنی‌اعتماد در متن خود درباره این مستند چنین نوشت: 

«پیش‌تر از ۱۰ سال پیش ایده‌ای داشتم که به دلیل تامین نشدن منابع مالی، مثل خیلی از طرح‌های دیگر، حسرت ساخت‌اش با من باقی ماند. ساخت فیلم‌هایی مستند که بتواند تصویر تلاش انسان‌های ارزشمندی باشد که بی‌سودای نام ونشان، نقش موثری در توسعه و ارزش آفرینی در میهن‌مان را دارند. بازنمایی زندگی و فعالیت زنان و مردانی که می‌توانند الگوهای باورپذیری برای جوانان باشند.

یاد‌آوری مفاهیم فراموش شده‌ای مثل حرمت کار، نوآوری و ریسک‌پذیری، نه فقط با هدف پولدار شدن که موفقیت خود می‌تواند به چنین خواستی هم پاسخ دهد ولی نه در مسیر یک شبه رسیدن به ...

سال‌ها گذشت و از سال ۹۲ به همت مجتبا میرتهماسب و دوست عزیز و قدیمی‌ام فیروزه صابر در بنیاد توسعه کار آفرینی زنان و نوجوانان و زهرا عمرانی که در همان سال‌های دور با هم پژوهش پروژه ناکام! را شروع کرده بودیم، دوباره اراده به زنده شدن و اجرایی کردن این کار گرفتیم، پروژه‌ای که «کارستان» اسم گرفت.

مسیر پرفراز و نشیبی طی کردیم ودر نهایت حامیان گرانقدری به یاری مان آمدند تا موفق به ساخت شش فیلم شدیم. تجربه‌ای بی‌نظیر، در طول سه سال. شش فیلم از شش شخصیت از منظر فیلمسازان مختلف اما با هدفی مشترک.

به ثمر رسیدن آن ایده قدیمی با ساخته شدن این فیلم‌ها از سوی همکاران فیلمسازجوان و با سابقه‌ام و همراهی در این پروژه به عنوان مشاور، تجربه ارزشمندی برایم بود و هست، چون تولید فیلم‌های کارستان ادامه خواهد داشت، اگر همراهی حامیان شخصی و فرهیخته‌مان ادامه داشته باشد ...

نمایش این شش فیلم در جشنواره سینما حقیقت، که امیدوارم آغازی باشد برای نمایش و پخش گسترده آنها، تصویر امیدبخشی از جامعه ماست، امید به حضور کسان و گروه‌هایی که در عین رویارویی با چالش‌های طاقت‌فرسا و تنگناهای بازدارنده، چشم‌اندازشان بهبودبخشی حال و آینده این سرزمین است.

فرصت دیدن این فیلم ها را از دست ندهید.

رخشان بنی‌اعتماد/ آذرماه ۹۵»

برنامه نمایش این مستند در جشنواره سینما حقیقت به این شرح خواهد بود:

5858

کد خبر 607782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =