بخش نکوداشت سینمای مستند کرمان در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، به استقبال تکریم از منوچهر عسگری‌نسب و محمد اسلامی، دو مستندساز برجسته و با سابقه‌ سینمای مستند کرمان می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این بخش ویژه جشنواره که با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار می‌شود، فیلم‌های مستند «جشن سده» و «پیری سوز چکچکو» از آثار استاد منوچهر عسگری‌نسب و «زیره» ساخته محمد اسلامی به نمایش درمی‌آید و در آیین پایانی جشنواره، تندیس فیروزه‌ای سینماحقیقت، لوح تقدیر و هدایایی به این دو چهره فرهنگی اهدا خواهد شد.

نمایش آثار 18 مستندساز مطرح و با تجربه‌ کرمانی، از جمله مستندهای مجتبی میرتهماسب، معین کریم‎الدینی، مهدی بوستانی شهربابکی، عباس بلوچی، امیرمهدی پوروزیری، علیرضا تقاصی، فرهنگ خاتمی، حجت دهقان، مجتبی دهقانی، علیرضا ذوالفقاری، حامد سعادت، مجتبی صفرعلی‎زاده، امیر عابدین‌پور، حمید عسگری، علیرضا فخری‎زاده، مجید فدایی، حمید میرحسینی، مهدی میرزایی و تقدیر از این فیلمسازان از دیگر بخش‌های «نکوداشت سینمای مستند کرمان» دهمین جشنواره سینماحقیقت است.

گفتنی است که پس از پایان جشنواره نیز کاروان سینمای مستند ایران متشکل از اساتید، داوران و برگزیدگان جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، عازم شهر کرمان خواهد شد تا ضمن نمایش منتخبی از آثار دوره دهم سینماحقیقت، زیبایی‌های فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی استان کرمان به رؤیت مستندسازان و دیگر مهمانان کاروان سینماحقیقت درآید.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران (سینماحقیقت) را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار حقیقت بهترین راهنماست که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد کرد.

5757

کد خبر 607992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =