برگزاری دوره های آموزشی ویژه کارکنان یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان

فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان گفت: دوره‌های آموزش مقدماتی ارتقای توان کارکنان یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین ، سرهنگ «محمدرضا افضلي» افزود: نخستين دوره آموزشي ارتقاي توان كاركنان يگان حفاظت به صورت تئوري و عملي برگزار شد.
وي گفت: اين آموزش‌ها در قالب 17 عنوان و در پنج جلسه در رابطه با سلاح و انجام تيراندازي در ميدان تير، آموزش فنون و روش‌هاي بازجويي، فنون سخنوري، آئين نگارش، اصول و وظايف سازماني يگان، اصول آتش‌نشاني، مرمت و احياي آثار تاريخي و .... ارائه شد.
وي با بيان اينكه 30 نفر از كاركنان يگان حفاظت از آثار تاريخي استان سمنان در اين دوره‌هاي آموزشي شركت داشتند، افزود: در پايان برگزاري اين دوره‌ها به كاركنان، گواهي شركت در دوره ارائه مي‌شود.
فرمانده يگان حفاظت از آثار تاريخي استان سمنان گفت: پیشگیری از جرائم علیه میراث فرهنگی، حفاظت و مراقبت از بناهاي تاريخي استان و انجام اقدامات آموزشی و توجیهی کارکنان از جمله برنامه هاي يگان حفاظت آثار تاريخي استان سمنان در سالجاري است.
یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در اجرای ماده 179 قانون برنامه توسعه اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (تنفیذی در ماده 129 قانون برنامه چهارم توسعه) و دستورالعمل تشکیل یگان حفاظت در دستگاههای کشوری اجرای مأموریت می نماید .
حفاظت از تأسیسات ، اماکن ، تجهیزات ، اموال منقول و غیر منقول سازمان در سطح کشور با استفاده از طرح ها و دستورالعمل‌های حفاظتی ، انتظامی ، امنیتی و بهره گیری از سامانه های هوشمند و فناوری روز و بخشی از وظایف ناجا در این خصوص، تأمین حفظ نظم و امنیت در موزه‌ها، گنجینه‌ها، بناها و مجموعه‌های تاریخی-فرهنگی، انجام اقدامات لازم براي پیشگیری از وقوع جرائم علیه میراث فرهنگی، گردشگران داخلی و خارجی، کشف جرم و دستگیری متهمین و مجرمین از جمله وظايف يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي است.
انجام اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از سرقت ، تعرض و تجاوز به میراث ملی ، فرهنگی و صنایع دستی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی و فعالیت‌هایی نظیر تخریب بناهای تاریخی، حفاری غیر مجاز، انتقال، قاچاق و خرید و فروش اشیاء و عتیقه جات ملی و محوطه های تاریخی در حوزه استحفاظی ،کنترل بر ورود و خروج اشیاء و اموال تاریخی - فرهنگی،گشت زنی در حوزه های استحفاظی یگان از ديگر وظايف يگان حفاظت از آثار تاريخي است.

46

کد خبر 608772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =