سیداحسن احمدی: برای رسیدن به قهرمانی در پارالمپیک تلاش میکنم

سید احسن احمدی متولد 21 آذرماه 68 در روستای خانقاه شهرستان پاوه که معلولیت جسمی حرکتی دارد اما باوجود محدودیت ها و شرایط روستانشینی معلولت نتوانسته وی را از اهدافش دور کند

میلاد یوسفی: سیداحسن احمدی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین با بیان اینکه رسیدن به کارگردانی یکی از اهداف اصلی اش بوده و برای رسیدن به این هدف نزدیک هفت سال تلاش نموده است، گفت: در این مدت تمام تلاش خود را بکار گرفته ام تا به مقطع دوره دوم متوسطه برسم و ان شاالله تا زمانی که به کارگردانی نرسم از تلاشم دست برنمی دارم.

وی افزود: من علاوه بر درس خواندن وب سایت هم دارم و شعر می نوسم، مخاطبین و دوستان هم نوع من میتوانند با مراجعه به سایت "معلولیت محدودیت نیست (شعرهای شاعری توانمند)" قصه درس خواندن من را مطالعه نمایند.

احمدی خطاب به دوستان هم نوع خود گفت: رفقای عزیز کسانی که هم نوع من هستید، امروز (13 آذر) روز ماست، یعنی ما آنقدر ویژه هستیم که یک روز را به ما اختصاص داده اند، پس با هدف هایی که داریم تلاش کنیم و ثابت کنیم که می توانیم.

این معلول جسمی حرکتی در ادامه تصریح نمود: میدونم الان خیلی از شما حمایت نمی شوید اما من با پشتکار و تلاش اکنون یک سایت دارم و توانسته ام به خیلی از اهدافم برسم. شما می توانید سایت من رو بخونید تا بدونید که من چند بار زمین خوردم، نا امیدم کردن، تحقیرم کردن، ولی چون هدف دارم و آن هم کارگردانی است تا بهش نرسم دست بردار نیستم پس از شما می خواهم که تلاش کنید.
سید احسن احمدی به توانمندی های خود پرداخت و گفت: من به کارهای کامپیوتری واردم، فوتوشاپ، صداگذاری فیلم و عکس، تایپ، کدنویسی قالب و... مواردی است که در کنار درس خواندن انجام می دهم.

این معلول خانقاهی یکی از اهداف بلند مدت خود را دستیابی به مدال پارالمپیک عنوان کرد و افزود: دوست دارم وارد یک تیم ورزشی مثل تیراندازی یا پرتاب نیزه شوم و برای رسیدن به قهرمانی در پارالمپیک تلاش کنم، چون من به چیزی به عنوان نمیشه و نمی تونم اعتقاد ندارم و فقط در رسیدن به اهداف باید کمک شوم.

احمدی با تقدیر از موسسه خیریه آتنا، محمد محمدنژاد دبیر زحمتکش اش، جناب آقای برزگرفرد مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه و جناب آقای قاثم وثوقی رئیس اداره آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان، ابراز امیدواری نمود که با تلاش و پشتکار مضاعف و حمایت خانواده و دوستان در نهایت بتواند به اهداف خود دست پیدا کند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه نیز روز جهانی معلولین را فرصت مغتنمی برای ارج نهادن به ارزشها و توانایی همنوعانی که با معلولیتهای مختلف دست و پنجه نرم می کنند دانست و افزود: این روز فرصتی برای بازبینی در اقدامات انجام شده جهت احیاء حقوق معلولین و اصلاح نوع نگرش عمومی و فرهنگ سازی مناسب به پدیده معلولیت در جامعه است.

مختار برزگرفرد با بیان اینکه آموزش و پرورش شهرستان پاوه همواره پذیرای معلولین بوده است، افزود: دبستان کودکان استثنائی طلوع با ۴۶ دانش آموز نابینا، ناشنوا، معلول ذهنی و معلول جسمی حرکتی در مقطع پیش دبستانی و دبستان با کادری مجرب و دلسوز در خدمت این قشر از جامعه می باشد.

برزگرفرد ضمن تبریک و تهنیت این روز مبارک و فرخنده به همه معلولان و خانواده های محترم و صبور آنان و قدردانی از زحمات بی شائبه خادمین این عرصه در خاتمه افزود: جامعه ما باید جامعه ای باشد که ظرفیت پذیرش معلولین عزیز را داشته باشد و در ارتباط با حضور آنها در اماکن عمومی، حضور در مشاغل مختلف و بحث ازدواج آنها برنامه داشته باشد، و سعی کنیم توانمندی آنها را در قالب برگزاری نمایشگاه های مختلف در سطح استان بروز و ظهور دهیم.

 

46

کد خبر 609314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =