آرشیو تمام اینترنت از ترس ترامپ در کانادا هم کپی می‌شود

مدیران آرشیو اینترنت که مسوول تاریخ اینترنت هستند، تصمیم گرفته‌اند که یک کپی دیگر نیز در کانادا ذخیره کنند.

به گزارش خبرآنلاین، سایت www.archive.org که در سال 1996 باهدف آرشیو صفحات وب تأسیس شد، تحت سرویس دیجیتال Wayback Machine حدود 300 میلیارد صفحه را آرشیو کرده است و به‌عنوان سازمان غیرانتفاعی اعلام کرد از ترس ترامپ  قصد دارد یک نسخه دیگر از اینترنت را علاوه بر آمریکا در کانادا هم ذخیره کند.

مدیران سایت در وبلاگ خود از روز 9 نوامبر نوشتند که در چنین روزی مردی انتخاب‌شده است که زمزمه تغییر در سازمان‌هایی مانند آرشیو دات اورگ را سر داده و از شات دان کردن اینترنت برای مقابله با تروریست‌ها و افراطی‌گرایی سخن گفته و آنها برای حفظ دستاوردها و فرهنگ اینترنتی مستقلی که به وجود آورده‌اند قصد دارند یک کپی در کانادا نگه‌دارند که پس از تغییرات احتمالی توسط مدیریت ترامپ، حداقل کپی درخور و شایسته‌ای را در اختیار جهانیان قرار دهند.

ترامپ در سخنرانی سال 2015 خود از جمع‌آوری دیتای کاربران توسط NSA گفته بود و اینکه سازمان‌های گردآورنده دیتا باید دربست، در خدمت حکومت امریکا باشند.

در حال حاضر آرشیو دات اورگ هفته‌ای 300 میلیون صفحه وب را آرشیو می‌کند.

ازآنجایی‌که آرشیو جدید در کانادا پرهزینه است، مدیریت سایت می‌خواهد با بزرگان آی تی ازجمله بیل گیتس و ... وارد مشورت شود و همچنین در صفحه اول سایت از مردم خواسته اند تا جایی که می توانند از 5 دلار تا هر چقدر که می توانند کمک مالی به این سازمان کنند.{لینک}


5656

کد خبر 610429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =