ایرنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه با اشاره به تحولات جاری در سوریه، بر لزوم بازپس گیری فوری شهر الرقه از دست گروه تروریستی داعش تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، فرانسوا اولاند در نشست خبری مشترک با ریاض حجاب هماهنگ کننده هیئت مذاکره کنندگان ائتلاف مخالفان سوری در پاریس گفت: باید برای بازسازی سوریه که ویرانی های هولناکی بر آن سایه افکنده است، آماده شد. بازپس گرفتن شهر الرقه از دست شورشیان داعش امری ضروری و بسیار فوری است.

وی همچنین خواستار کمک رسانی فوری به غیر نظامیان در شهر حلب و همچنین توقف درگیری ها در این شهر شد.

ریاض حجاب نیز در این نشست خبری گفت: آنچه در شهر حلب در حال جریان است، در واقع یک فاجعه انسانی است و این موضوع مهم ترین حور گفت و گوهای من با رئیس جمهوری فرانسه بود.

حجاب افزود: هزاران نفر از ساکنان شهر ویران شده حلب زیر آوار و بدون دسترسی به بیمارستان یا مراکز پزشکی هستند. روسیه و سوریه در حال ویران کردن نظام مند شهر حلب هستند و در واقع باید گفت که آنها سیاست سرزمین سوخته را به بهانه مبارزه با تروریسم در پیش گرفته اند.

به گزارش ایرنا، همزمان با پیروزی های چشمگیر نیروهای سوری در شهر حلب، تروریستها در شرق این شهر خواستار مذاکره درباره آینده شهر و بهبود وضعیت انسانی این منطقه شده اند، اما آنان سخنی از خروج جنگجویان از شرق حلب به میان نیاورده اند .
سوریه و روسیه اعلام کرده اند که خواستار خروج تروریست ها از شرق حلب هستند، ولی آتش بس پیشنهادی آنها قابل بررسی نیست.

نیروهای ارتش سوریه در دو هفته گذشته با حملات سریع موفق شده اند، بخش عمده ای از شرق حلب را از تروریستها بازپس بگیرند و اکنون این عناصر تنها در بخشهایی از جنوب شرق این شهر مقاومت می کنند.

بحران سوریه در سال 2011 ابتدا با فعالیت مخالفان سوری و سپس ورود تروریست های مسلح به این کشور آغاز شد و تاکنون ادامه دارد.

49311

 

کد خبر 611678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =