«خبرجنوب» نوشت: مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان فارس از جریمه 470 میلیون ریالی واحدهای صنفی در طرح نظارتی شب یلدا خبر داد.

محمد مهدی عرب اظهارداشت: با توجه به شب یلدا و خرید مردم، از تاریخ 28 تا 30 آذر ماه 95 بعضی اقلام طی دو شیفت صبح و عصر واحدهای صنفی میوه فروش، قناد و خشکبار در طرح نظارتی شب یلدا قرار گرفتند. وی با بیان اینکه این واحدها، صنوف عرضه کننده اقلام مربوط به مراسم شب یلدا بودند افزود: بازرسان این مجموعه در طی انجام این طرح اقدامات لازم را صورت دادند و افراد متخلف را برای سیر مراحل قانونی به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی کردند.
به گفته عرب از 250 واحد صنفی قناد، خشکبار و میوه فروشی که مورد بازرسی قرار گرفتند 55 پرونده تخلف به ارزش حدود 470 میلیون ریال تشکیل شد که عمده آن مربوط به گران فروشی بوده است.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان فارس گفت: در این سه روز 30 پرونده گران فروشی به ارزش تقریبی 439 میلیون ریالی تشکیل شد.
عرب بیان داشت: همچنین 10 پرونده تخلف به ارزش هشت میلیون ریال و 8 پرونده عدم ارایه فاکتور به ارزش 4 میلیون و 800 هزار ریال در این مدت تشکیل شد. مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان فارس اضافه کرد: همچنین 7 پرونده تخلف مربوط به عدم رعایت موازین بهداشتی به مبلغ 17 میلیون و پانصد هزار ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

46

کد خبر 614834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =