کرمان پیشگام در حمایت از منشور حقوق شهروندی/همایش حقوق شهروندی برگزار شد

همایش حقوق شهروندی با حضور معاون حقوقی رییس جمهور و جمعی از مسئولین استانی در پردیس خواجه نصیر کرمان برگزار شد.

علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان  در همایش حقوق شهروندی گفت: استان کرمان مفتخر است که اولین استانی است که بعد از تصویب حقوق شهروندی پیشگام شد و همایش را برگزار کرد.

وی ادامه داد: در بسیاری از کشور ها همه ی مردم برای دانستن حقوق شهروندانی آموزش می بینند، تربیت شهروندی مقدمه حقوق شهروندی است.
استاندار گفت: از هر تفکر و از هر سلیقه ای در کرمان سخن گفتند بدون هیچ چالش سیاسی و بحمدالله کرمان از وحدت بالایی برخوردار است که این ثمره نجابت کرمانی ها و همدلی ائمه جمعه است.
رزم حسینی بیان داشت:اهل تسنن با حفظ حقوق شان در امنیت کامل زندگی می کنند، وحدت اهل تسنن و شیعه در کرمان بسیار زیاد است.

معاون حقوقی رئیس جمهور:منشور حقوق شهروندی عصاره قانون اساسی و جز افتخارات ارزشمند انقلاب است

معاون حقوقی رییس‌جمهور در همایش حقوق شهروندی اظهار داشت: مبانی دینی حقوق شهروندی برای همگان روشن است که تاکید بسیار شده است ،ما مفتخر هستیم که کتاب آسمانی ما کامل ترین منشور اخلاقی برای سعادت انسان هاست.

وی افزود: از دیدگاه قرآن و مفسران آن اسم اعظم خدا ، انسان کامل است و هدف قرآن نیز رسیدن به این مرحله می باشد و می توانند به قله خود را نزدیک کنند.
انصاری ادامه داد: منشور حقوق شهروندی که در ۲۹ آذر رو نمایی شد در حقیقت تجمیع معارف قرآنی و معارف فقهه اسلامی و عصاره قانون اساسی و افتخارات ارزشمند انتقلاب اسلامی است.
این مسئول گفت: اساس این منشور اصول قانون اساسی به ویژه فصل سوم قانون اساسی است.
یکی از وعده های انتخاباتی آقای روحانی همین منشور حقوق شهروندی بود و در ۱۰۰ روز اول پیشنویس آن آماده شد و پس از ۱۸ بار ویراستاری تکمیلی منتشر شد.
وی اذعان کرد: امروز ایران یکی از محدود کشور هاییست که نظام مردم سالاری و انتخابات آزاد را تجربه می کنند.
به گفته ی معاون حقوقی رییس‌جمهور منشور حقوق شهروندی از نظر مبانی عقلی ، دینی و جنبه های مختلف محکم است.
حجت الاسلام انصاری تصریح کرد: ما امیدوار هستیم با سرعت بخشیدن به مفاد این منشور چهره ای درخشان تر از انقلاب اسلامی و فضایی آرام تر را شاهد باشیم.
وی معتقد بود که برجام اقدام بزرگ حقوقی برای گرفتن حقوق مردم ایران بود، کاری جهاد گونه و به یادماندنی شد.
انصاری ادامه داد: تعجب می کنم که برخی ها از انتشار این سند ناراحت شدند، ما آماده استقبال از انتقادات هستیم و در هر کجای این سند مشکلی بود حتما به ما اطلاع دهند ، این سند هم همانند دیگر دشت نوشته های بشر خالی از عیب نیست.
"آنهایی که می گویند برجام یعنی "هیچ" ، چرا به مردم دروغ می گویند؟ "
به گفته ی این مسئول ملت نا امید ملت شکست خورده است ،ارائه تصاویر ناتوان و مخدوش از کشور جز تخریب بنیان های کشور تاثیر دیگری ندارد.
وی بیان کرد: این دولت حاشیه سازی ها را به رسمیت نمی شناسد و معتقد است همه ی ما ساکنان یک کشتی هستیم و دعوا های سیاسی معنایی ندارد.

46

کد خبر 615306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =