کوچ خودروی خودران اوبر از کالیفرنیا به آریزونا

در پی عدم موفقیت خودروی خودران اوبر در سان‌فرانسیسکو و دستور مقامات کالیفرنیا به لغو آزمایشات، این کمپانی تصمیم گرفت برای ادامه پروژه به فونیکس آریزونا مهاجرت کند.

به گزارش خبرآنلاین، سخنگوی اوبر اعلام کرد به‌وسیله کامیون تجهیزات آزمایشگاهی و خودروهای خودران از کالیفرنیا به آریزونا فرستاده شدند تا نمونه اولیه خودروی خودران در هفته‌های آینده در این ایالت مورد آزمایش جاده‌ای قرار گیرد.

پس از گذشت چند ساعت از آغاز تست در کالیفرنیا و عبور خوردوهای خودران از چراغ‌قرمز، اوبر اخطار رسمی گرفت، هرچند مسبب این اخطارها را خطای انسانی اعلام کرد اما مقامات اداره ترابری اعلام کردند نمی‌توانند به سیستم اوبر فعلاً اعتماد کنند و اوبر که حاضر نشده بود برای 16 خودروی آزمایشی خود مراحل قانونی را در کالیفرنیا طی کند، تصمیم به مهاجرت از این ایالت به آریزونا گرفت.

Doug Ducey فرماندارآریزونا ضمن خوش آمدگویی به کمپانی اوبر اعلام کرد بدون بروکراسی اداری و قوانین پیچیده و دست و پاگیر به ادامه آزمایش‌ها کمک می‌کند تا فناوری و بیزینس جدیدی را در ایالت خود راه‌اندازی کند.

فرماندار مذکور عاشق فناوری‌های نو است و دوشنبه گذشته با Waymo (شریک گوگل در بخش خودروی خودران) رانندگی نیمه‌خودکار انجام داد.

آریزونا به دلیل پایین بودن سطح درآمد نسبت به سایر ایالات، سعی می‌کند کمپانی‌های سیلیکون ولی را در خود جای دهد تا موازنه اقتصادی را به نفع خود دگرگون کند.5656

کد خبر 615355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =