ایرنا نوشت: وزیر اطلاعات با گرامیداشت حماسه نهم دیماه مردم ایران در سال ۸۸ از این روز به عنوان تجلی حماسه آفرینی مردم ایران در دفاع از اصل اسلام و عظمت قرآن یاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه حراست‌های کل کشور در سینما نفت آبادان افزود: 9 دیماه روز به پا خاستن مردم انقلابی ایران در دفاع از ارزش ها و اصول انقلاب است.

وی اضافه کرد:مردم ایران بارها در دوران عمر با عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت کرده اند که وقتی صحبت از دفاع از اصول انقلاب به میان می آید، به عرصه آمده و از نظام خود دفاع می کنند.

حجت الاسلام علوی ادامه داد:مردم ایران وقتی دیدند که قرآن مورد هتک حرمت قرار گرفته و حرمت عاشورا ،اهل بیت (ع) و اصل ولایت فقیه شکسته شده و مورد تعدی قرار گرفت همه دلخوری ها را کنار زده و زیر پرچم ولایت از اصول و پایه های اسلام دفاع کردند.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش از قرآن کریم به عنوان کتاب زندگی یاد کرد و گفت: قرآن کریم، کتاب درسی دانشگاهی است که معلم آن، خداوند بزرگوار است.

حجت الاسلام علوی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم عمل به دستورات قرآنی از سوی افرادی که خود قاری قرآن هستند افزود: پیوند با قرآن و تمسک به اهل بیت (ع) بیمه کننده مردم به ویژه سازمان های اطلاعاتی و امنیتی در برابر تهدیدهاست. 

29219

کد خبر 617597

برچسب‌ها